Takéto monštrum tu ešte nebolo.

Acer predstavil na výstave IFA svoj najnovší herný notebook. Acer Predator 21 X je unikátne zariadenie a to nielen svojou hrúbkou alebo hmotnosťou. Jedinečných technológií v tomto notebooku nájdete viacero.

Predator 21 X je prvý herný notebook so zakriveným displejom. Má uhlopriečku 21 palcov, rozlíšenie 2560 × 1080 a podporu technológie G-SYNC.

AcerPredator21XTl3-1

Predator 21 X má hmotnosť 8 kg a hrúbku 8,3 cm

Výbavu notebooku tvorí procesor Intel Core i7 Kaby Lake (najnovšia 7. generácia), 64 GB RAM a dve (!) karty NVIDIA GeForce GTX 1080 v SLI zapojení. Za takúto výbavu by sa nemusel hanbiť hocaký herný stolný počítač, Acer konfiguráciu dokázal zabudovať do tela notebooku.

Samozrejme, mobilita ide v tomto prípade stranou. Predator 21 X váži 8 kg a má hrúbku 8,3 cm. Je teda zrejmé, že toto zariadenie nebudete so sebou bežne nosiť. Takisto nie je určené pre bežných herných nadšencov – cena sa bude pravdepodobne pohybovať na úrovni 4999 eur alebo viac. Sú to naše odhady, na oficiálnu cenovku čakáme.

Klávesnica obsahuje modul, ktorý funguje ako touchpad alebo numerická časť klávesnice

Klávesnica obsahuje modul, ktorý funguje ako touchpad alebo numerická časť klávesnice

Predator 21 X zaujme aj integráciou technológie Tobii, ktorá dokáže snímať, kam sa používateľ díva. Vďaka tomu môžete ovládať kameru v hre iba pohľadom alebo rovnakým spôsobom označovať nepriateľov. Netreba používať myš, vystačíte si s očami. Technológiu sme si vyskúšali a hoci nie je bezchybná, funguje pomerne dobre.

Čerešničkou na torte je mechanická klávesnica s modulom, ktorý môžete používať ako touchpad alebo numerickú klávesnicu. Notebook má 5-ventilátorový chladiaci systém. Pozrite si aj oficiálne video, to naše redakčné pre vás pripravujeme.

AcerPredator21XTl-1

Acer na IFE predstavil notebook, aký tu doteraz ešte nebol

Prečítajte si aj:

IFA 2016: Acer predstavil novinky tejto jesene

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit