Instagram pracuje na zlepšení vášho súkromia

0

Jedno je isté, nesmie zaspať dobu.

V čase, keď sa hovorí o súkromí, prichádza podľa webu xda developers na rad ďalšia funkcia v Instagrame. Priame správy tzv. Direct messages by mali v budúcnosti používať šifrovanie end-to-end. Teda bez prostredníka a teda by malo ísť o silnejšie zabezpečenie voči prienikom zvonka. Napríklad vlastníkom aplikácie.

Na Twitteri sa objavila správa od Alessandra Paluzzia, ktorá informovala práve o E2EE. Teda šifrovaní medzi dvomi koncovými bodmi. Znamenalo by to, že správy by mohli byť v budúcnosti naozaj súkromné a budú viazané na konkrétny smartfón, kde bude aplikácia nainštalovaná.

Aplikácia testuje aj ďalšie novinky a tak sa môžeme pripraviť na miernu zmenu rozhrania a jednotlivých prvkov ako aj možnosť vytvoriť vysielanie pre vybraných sledovateľov. Takto by mohla vzniknúť súkromná skupina, ktorú budú používatelia sledovať a diskutovať v nej.

Zdroj: xda developers

Prečítajte si aj:

Instagram testuje funkciu, ktorá skryje počítadlo lajkov

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár