Intel ukázal ďalšiu generáciu mobilných procesorov: Tiger Lake príde na trh tento rok

0

Vyrábané sú 10 nm+ architektúrou.

Intel ukázal na veľtrhu CES 2020 ďalšiu generáciu svojich procesorov pre mobilné zariadenia. Majú označenie Tiger Lake a sú nástupcom minuloročných procesorov Ice Lake.

Nové procesory sú vyrábané 10 nm+ výrobným procesom. Prvé zariadenia, ktoré budú poháňať, budú na trhu dostupné v druhej polovici tohto roka. Pre porovnanie, konkurenčné procesory AMD Ryzen 4000 využívajú 7 nm architektúru a prvé zariadenia s nimi už boli predstavené.

Intel toho veľa o procesoroch Tiger Lake nepovedal. Sľubuje vylepšenie výkonu procesora a tiež aj grafického výkonu – v jeho prípade má byť nárast až dvojnásobný a to vďaka grafickej architektúre Xe. Tiger Lake čipy budú tiež obsahovať zabudovanú podporu pre Thunderbolt 4.

Intel Tiger Lake

Intel Tiger Lake

Prečítajte si aj:

Intel oznámil svoju prvú diskrétnu grafickú kartu, DG1

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>