Hisense uvádza na trh kombinované chladničky s integrovanou wifi, ktoré možno ovládať aj hlasom prostredníctvom bežných hlasových asistentov alebo prostredníctvom aplikácie ConnectLife a mobilu či tabletu odkiaľkoľvek.

Inteligentné chladničky vám tiež pomôžu sledovať, čo sa v chladničke nachádza a čo treba spotrebovať. A samozrejme ponúkajú všetko, čo potrebujete na pohodlné a prehľadné skladovanie a uchovávanie veľkého množstva potravín, ktoré si dlho zachovajú perfektný stav. Svoj domov tak môžete ľahko prispôsobiť aktuálnym požiadavkám a svojmu životnému štýlu.

Technológie pre lepší život

Smart chladničky vám dávajú voľnosť. Vďaka integrovanej wifi a aplikácii ConnectLife môžete odkiaľkoľvek skontrolovať, či je teplota nastavená správne alebo či po búrke nedošlo napríklad k výpadku prúdu. Alebo či niekto nezabudol otvorené dvere chladničky alebo mrazničky.

Už v obchode však môžete pripraviť ideálne prostredie na uskladnenie nových zásob. Môžete totiž na diaľku zvýšiť intenzitu chladenia a mrazenia tým, že aktivujete funkciu SuperCool, resp. XtremeFreeze.

Potraviny, ktoré sa cestou z obchodu nutne zohriali o niekoľko stupňov, sa oveľa rýchlejšie vrátia do svojej optimálnej teploty a dlhšie si zachovajú svoju pôvodnú sviežosť aj chuť, vôňu a výživovú hodnotu. Približne po 48 hodinách sa funkcie automaticky vypnú a teplota sa vráti na predvolené nastavenie, ak to sami neurobíte na dotykovom displeji skôr.

Chladničku môžete tiež na diaľku prepnúť do dovolenkového režimu EcoMode, a tak znížiť výdaje za elektrinu, keď ste dlhší čas mimo domova. V aplikácii si môžete uložiť aj informácie o odporúčanom dátume spotreby uložených potravín. Aplikácia vás potom upozorní, keď je čas jedlo zjesť, aby sa nepokazilo a aby ste zbytočne neplytvali jedlom.

Aplikáciu však môžete používať aj na získavanie tipov alebo hľadanie odpovedí na často kladené otázky. A tiež prepojiť chladničku s ďalšími inteligentnými spotrebičmi fungujúcimi na platforme ConnectLife. Vďaka moderným technológiám si môžete ľahko prispôsobiť svoj vlastný svet a chod domácnosti tak, ako vám to najlepšie vyhovuje.

Hisense chladničkaZdroj: Hisense

Bez námrazy

Nové produkty, ako napríklad model Hisense RB470N4SIC, ktorý sa práve dostáva do predaja, využívajú modernú beznámrazovú technológiu chladenia NoFrost Plus. Takže už nebudete musieť odstraňovať námrazu alebo vrstvy ľadu zo stien chladničky alebo mrazničky. A mrazené potraviny nebudú pokryté ľadovými kryštálikmi, vrecúška a dózy prilepené k sebe a potraviny znehodnotené mikrokryštálikmi ľadu.

Všade rovnako dobre

„Systém Multiflow 360° s kovovým panelom pokrývajúcim zadnú stenu zabezpečuje rovnomernú 3D distribúciu studeného vzduchu v celom priestore chladničky. Teplota tak bude všade rovnaká a potraviny zostanú čerstvé a plné živín bez ohľadu na to, kde sa v chladničke nachádzajú. Adaptívna technológia si zapamätá vaše zvyky, aby pomohla udržať potraviny dlhšie čerstvé a šetriť energiu. Antibakteriálne tesnenia v chladničke aj mrazničke účinne zabraňujú kontaminácii potravín škodlivými baktériami a plesňami,“ vysvetľuje Rok Omladič, odborník spoločnosti Hisense.

Zelenina zostane svieža

Nová chladnička má naozaj veľkú zásuvku na ovocie a zeleninu CripZone so systémom SmartHumidity so špeciálnou membránou, ktorá udržiava vlhkosť na optimálnej úrovni a prepúšťa prebytočnú vlhkosť von zo zásuvky. Preto nehrozí, že by uskladnené plody stratili vitamíny a iné dôležité látky, vyschli alebo zhnili. Na mäso, ryby a lahôdky je k dispozícii špeciálna nulová zásuvka Chill Zone s teplotou okolo
0 °C, ktorú možno v prípade potreby premeniť na ďalší priestor pre ovocie a zeleninu s vhodnou, vyššou teplotou.

Z mrazničky na chladničku a späť

Vďaka funkcii ConvertActive sa stlačením tlačidla celý mraziaci priestor s extra veľkou 38 l zásuvkou a ďalšími dvoma zásuvkami premení na chladničku alebo veľkú nulovú zónu. V závislosti od vašich potrieb tak získate dostatok priestoru na chladenie nápojov alebo pripraveného pohostenia na party
s priateľmi.

Šikovné konštrukčné riešenie

Inteligentná chladnička s dotykovým displejom, elegantnými dvierkami a hladkým dizajnom bez rukovätí a viditeľných pántov je 200 cm vysoká a 66,7 cm hlboká, pričom ponúka XXL objem 361 litrov aj pri štandardnej šírke 60 cm. Má prehľadne usporiadaný interiér so samostatným drôteným držiakom na fľaše, účinné a úsporné LED osvetlenie a alarm, ktorý vás upozorní na nedovreté dvere.

Poháňa ju tichý a účinný invertorový kondenzátor, takže ju takmer nepočujete. Navyše si udržíte svoje účty za elektrinu na uzde, pretože jej chod je veľmi úsporný.

Má tiež rovnú, hladkú zadnú stenu – kondenzátor je totiž ukrytý vo vnútri spotrebiča medzi zadnou stenou a izolačnou penou. Chladničku preto môžete umiestniť do medzery v kuchynskej zostave až tesne k stene, čím dokonale využijete priestor pre čo najviac potravín.

Chladničku možno ovládať nielen cez displej alebo na diaľku prostredníctvom aplikácie, ale aj hlasom pomocou bežných hlasových asistentov Amazon Alexa a Google Home.

Hisense chladničkaZdroj: Hisense

Hisense RB470N4SIC

Beznámrazová chladnička Hisense RB470N4SIC s integrovanou wifi má aj pri svojej šírke 60 cm extra veľký objem 255 l v chladničke a ďalších 106 l v mrazničke, ktorú možno v prípade potreby celú premeniť na chladničku vďaka funkcii ConvertActive. Systém Multiflow 360° zabezpečuje rovnomernú distribúciu studeného vzduchu v celej chladničke, aby potraviny zostali čerstvé a plné živín, nech už ich umiestnite na akúkoľvek policu.

Na ovocie a zeleninu je vyhradená veľká zásuvka s reguláciou vlhkosti SmartHumidity, na mäso a iné chúlostivé potraviny je určená nulová zásuvka. Antibakteriálna úprava účinne zabraňuje kontaminácii potravín škodlivými baktériami a plesňami. K dispozícii sú aj užitočné funkcie SuperCool, resp. XtremeFreeze.

Chladnička s tichým a úsporným invertorovým motorom sa ovláda pomocou dotykového displeja v elegantných dvierkach s hladkým dizajnom bez rukoväte a viditeľných pántov, hlasom a na diaľku prostredníctvom aplikácie ConnectLife v telefóne alebo tablete. Odporúčaná cena je 719 EUR.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Hisense.

Prečítajte si aj: