Doro Liberto 820 Mini, inteligentný telefón určený seniorom, sa od mája 2015 začne predávať vo viacerých farebných variantoch. Život seniorom však odfarbí nielen svojim vzhľadom a novým príslušenstvom, ale hlavne funkciami zľahčujúcimi používanie a umožňujúcimi spojenie s ich rodinou a priateľmi.

Vlajkovým produktom švédskej firmy Doro je inteligentný telefón Doro Liberto 820 Mini, ktorý bude od mája možné zakúpiť vo viacerých vyhotoveniach odlišujúcich sa farbou a materiálovou úpravou.

0Doro_Liberto_820_mini_red_UK_angled_on_table_left

Nové varianty

Ku kovovo šedej farbe s matným nekĺzavým povrchom, užitočným nielen pre seniorov so zníženou schopnosťou uchopenia telefónu, pribudnú dve varianty v lesklom vyhotovení s elegantnou bielou a odvážne červenou farbou.

0Doro_Liberto_820_mini_red_UK_front

Jednoduché ovládanie

Doro Liberto 820 Mini je inteligentný telefón špeciálne navrhnutý a upravený pre potreby seniorov. Odstraňuje obavy z používania sofistikovanejších telefónov. Veľké ikony, veľké ovládacie tlačidlá na displeji, kontrastné farby, štandardne vypnuté dotykové gestá a výučbový režim prispievajú k jednoduchému ovládaniu bez nutnosti dlhého premýšľania. V prípade nutnosti je tu aj možnosť diaľkovej správy, čo seniorom zvyšuje pocit istoty pri používaní.

Telefón obsahuje fyzické klávesy pre pohyb v menu, samostatné tlačidlo na fotoaparát a SOS tlačidlo umožňujúce prednastavené chovanie, ako je rozoslanie alarm SMS, odoslanie GPS polohy či postupné vytočenie až 5 nastavených čísiel. Na komunikáciu s blízkymi sa dajú použiť priložené slúchadlá alebo využiť hlasitý odposluch s možnosťou zvýšenej hlasitosti, ktorú ocenia hlavne osoby s horším sluchom.

Vzdialená výpomoc

Telefón je vybavený tiež unikátnou aplikáciou na správu – My Doro Manager. Tá dovoľuje príbuzným cez ich vlastný smartfón alebo tablet nastavovať telefón Doro na diaľku, posielať do telefónu fotografie a videá a poskytovať pomoc i bez súčinnosti seniora.

Súčasťou dodávky je aj nabíjacia kolíska. Nabíjaný telefón sa potom dá na nočnom stolíku využiť ako hodiny, budík nebo alebo rámček, kde rotujú fotografie zaslané od príbuzných.

0Doro_Liberto_820_mini_red_UK_in_charger_left

Malé detaily s veľkou pomocou

Pre seniorov je upravený aj nabíjací kábel. Malá veľkosť micro-USB konektoru totiž starším ľudom robí problémy pri rozlišovaní správneho natočenia. Preto je na konci káblu umiestená ešte dodatočná plastová koncovka so šípkou a konektor sa dá správne zasunúť aj so zavretými očami.

XDoro_Liberto_820_mini_german_flip_cover_steel

Nové príslušenstvo 

Okrem dodávaného príslušenstva sa dajú dokúpiť aj tri rôzne puzdrá chrániace telefón vrátane displeja – kožené vybavené miestom pre karty nebo vizitky alebo flipové v dvoch farbách. V ponuke aj aj cestovná nabíjačka a nabíjačka do auta.

XDoro_Liberto_820_mini_german_carry_case_open

Viac informácií o inteligentnom telefóne Doro Liberto 820 Mini sa nachádza tu: http://www.doro.cz/cz/sheets/820_mini_factsheet_CZ.PDF

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.