Dve tretiny sveta nemá prístup k internetu. Aj toto chce zmeniť Facebook svojou iniciatívou Internet.org

Internet.org je nový projekt, ktorý chce sprístupniť internet pre bežných ľudí sériou bezplatných služieb. Vďaka tomu by mali k internetu a možnosti podnikať cez internet prístup aj milióny ľudí v celej Ázii, Afrike a Latinskej Amerike.

Pôjde o jednoduché služby ako hosting, možnosti využiť platobné brány na internete a samotný prístup k webu. Ideou služieb je byť nezávislý na telekomunikačných operátoroch. Tí by nemali účtovať žiadne poplatky a zároveň by mala byť pre nich participácia na projekte trvalo udržateľná.

Mark_nowat

Záujemcovia na stránke developers.facebook.com/docs/payments nájdu všetky potrebné informácie aj kroky na to, ako implementovať možnosti platieb do hier a aplikácií, integrovanie pluginov sociálnych sietí.

Výsledný projekty s vlastným webom musia byť dátovo nenáročné, inak budú zamietnuté. Tvorcovia sa musia vyvarovať video služieb, VoIP, fotografiám vo vysokom rozlíšení alebo napríklad tvorbe stránok slúžiacich na sťahovanie súborov. Presne v duchu kompatibility s lacnými smartfónmi, na ktorých by mali byť bez problému zobraziteľné

Internet.org má a bude mať svojich odporcov, ktorí tvrdia, že si takto buduje dominantné postavenie. Zakladateľ FB však tvrdí, že pridať sa môže každý a ide o skutočne otvorenú platformu.

Zdroj: Facebook

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.