Potrebujete ďalšiu nabíjačku?

Apple vraj výrazne ochudobní balenie pripravovaných telefónov série iPhone 12. Tvrdí to portál 9to5mac s odvolaním sa na analytika Ming-Chi Kua.

Kuo tvrdí, že Apple chce zachovať cenu pripravovaného radu iPhone 12 na rovnakej úrovni, ako je iPhone 11 a preto z balenia telefónu odstráni príslušenstvo vo forme napájacieho adaptéra či slúchadiel. Zatiaľ nie je jasné, či bude súčasťou balenia aspoň Lightning kábel alebo dostanete iba samotný telefón.

Kuo tvrdí, že Apple bude k novým iPhonom ponúkať 20 W nabíjačku, tú si však budete musieť samostatne zakúpiť. Táto nabíjačka však bude súčasťou balenia pripravovaných iPadov – 10,8-palcového modelu, ktorý príde na trh tento rok a 8,5-palcového modelu, ktorý je pripravovaný na rok 2021.

Absenciu nabíjačky môžete považovať za negatívum. Pokiaľ však žijete v ekosystéme Apple a máte doma viacero mobilných zariadení od tohto výrobcu, ďalšiu nabíjačku určite nebudete potrebovať a jej absencia v balení môže byť prínosom pre životné prostredie.

Zdroj: 9to5mac 

Prečítajte si aj:

Apple vraj tento rok predstaví až päť modelov série iPhone 12. Najlacnejší s cenou iba 549 dolárov

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit