iPhone X je šetrný k životnému prostrediu

0

Apple koncom septembra zverejnil oficiálnu správu o dopade iPhonu X na životné prostredie.

Emisie skleníkových plynov majú vplyv na celú planétu, vrátane všetkých ľudí, ktorí na nej žijú. Z toho dôvodu sa Apple už dávnejšie rozhodol, že bude optimalizovať všetky procesy, vrátane vývoja svojich produktov, aby minimalizoval zhoršovanie globálneho otepľovania z dôvodu skleníkových plynov, ktoré produkuje pri výrobe svojich produktov.

V správe, ktorú Apple publikoval uvádza, že na jeden iPhone X s pamäťou 64GB pripadá len 79 kg CO2e. Z toho 80% vznikne pri výrobe, 17% pri používaní používateľom, dve percentá pri transporte a jedno percento pri recyklácií.

Podobne, ako ďalšie modely iPhonov z minulých rokov, aj iPhone X má displej bez obsahu ortuti, neobsahuje PVC a ani berýlium. Obsahuje však plne recyklovateľnú nehrdzavejúcu oceľ a má 100% recyklovateľnú krabičku v ktorej sa predáva.

Zdroj: MacRumors

Prečítajte si aj:

24 hodín s iPhone 8

Značky:

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Pridaj komentár