Model JBL T110 sme už testovali, avšak v klasickej káblovej verzii. Teraz prichádza bezdrôtový model. Teda k smartfónu alebo inému zdroju zvuku sa pripájate cez Bluetooth. Výrobca zvolil plochý kábel. Jeho výhodou je, že sa nezamotáva. Zložené slúchadlá z uší netreba nechať len tak visieť a môžete ich mušľami spojiť magneticky.

Prichytenie nie je také silné ako u iných modelov, len málokedy sme ho využívali. Batéria a ovládací prvok sú oddelené. Na kábli sú teda dva prvky, a tak je to z praktického hľadiska výhodnejšie. Vpravo je prvok na ovládanie hudby a telefonátov, tu je zároveň aj mikrofón.

Názov modelu / Technické parametreJBL T110BT
TypBluetooth 4.0
Veľkosť meniča [mm]8,6
Odhlučnenie od okoliakonštrukciou
Funkcia handsfreeáno
Frekvenčný rozsah [Hz]20 ÷ 20 000
Typ konektoranemá
Výdrž batérie [hod.]6
Hmotnosť [g]16
Hodnotenie
Vlastné odhlučnenie5/5
Odhlučnenie od okolia4/5
Kvalita reprodukcie4/5
Pomer cena / výkon5/5
Cena [EUR s DPH]39,90

Tlačidlá sú dobre dostupné a po hmate ich okamžite rozpoznáte. Batéria má kapacitu 120 mAh a umožní 6-hodinové prehrávanie. Slúchadlá trvá nabiť do dvoch hodín a nabíjajú sa cez microUSB konektor.

Po zvukovej stránke sa nám veľmi páčili. Pure Bass od JBL si vychutnáte v plnom rozsahu. V prípade tejto značky to tiež znamená, že vynikajú stredy aj výšky. Basy majú silnejšiu intenzitu, ale táto reprodukcia sa nám veľmi páčila. Na športovanie, ale aj bežné nosenie sme si ich veľmi obľúbili. Nástavce do ucha sú v troch veľkostiach a sú príjemné na nosenie. Prakticky ich nepocítite v ušiach a vybrať si môžete zo štyroch farieb.

Hodnotenie
+ plochý kábel,
+ ovládacie prvky,
+ výdrž,
+ vynikajúci zvuk
– žiadne

Verdikt
JBL T110BT
sú odpoveďou pre tých, ktorí chcú bezdrôtové slúchadlá s kvalitným zvukom a dobrou cenou. Páčili sa nám a majú všetko potrebné, aby ste ich využívali aj počas chôdze ako aj v kancelárii.

Zapožičal: www.jbl.sk
Cena: 39,90 EUR

Tento článok vyšiel aj v tlačenom vydaní TOUCHIT č. 11/2017, ako súčasť testu slúchadiel, preto sa niektoré skutočnosti uvedené v článku, môžu odlišovať oproti aktuálnemu dátumu publikovania.

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.