Je tu ďalšia oprava pre Windows 7

0

Oprava na seba nenechala dlho čakať.

Chyba, ktorá spôsobovala problémy so špecifickým nastavením pozadia pre Windows sa dočkala opravy. Stalo sa tak aj napriek tomu, že Microsoft necháva tento systém bez podpory.

Firma neuvádza dôvody ani podrobnosti toho, prečo je oprava uvoľnená v takto krátkom čase ani ako bude ďalej postupovať pri podobných chybách v budúcnosti.

windows 7 update

Záplata je označená ako KB4539602. Na to, aby ste ju nainštalovali, potrebujete mať v systéme opravný balík označený ako KB4474419 s podporou SHA-2 na podpisovanie certifikátov záplat. Každá má totiž digitálny podpis, aby nedochádzalo k podvrhom a používatelia si nenainštalovali infikovaný opravný balík.

Okrem toho treba mať balík KB4490628 z marca 2019, ktorý zároveň aktualizuje niektoré knižnice služby Windows Update. Toto pravdepodobne máte nainštalované, ak nie, služba by vám ich mala automaticky navrhovať.

Uvidíme, či toto bola naozaj už posledná aktualizácia pre Windows 7 a zákazníkov, ktorí nie sú zahrnutí v platenej rozšírenej podpore.

Zdroj: BetaNews

Prečítajte si aj:

Tieto antivírusy budú podporovať Windows 7

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár