Keď robiť radosť, robí radosť. A existoval vôbec nejaký Valentín?

0

Len pred chvíľou skončili Vianoce, po ktorých plynulo nastúpila plesová sezóna a teraz sa chceme nechceme posúvame do ružovo – červenej, Svätým Valentínom ovenčenej časti roka. Udalosti milované i nenávidené vytvárajú akúsi harmóniu dvoch názorovo úplne opačných protipólov. Tak, či onak, asi nie je možné blížiaci sa 14. február úplne ignorovať.

ASUSRuzova_nowat

Produkty ASUS striktne nepodliehajú diktátu medziročných udalostí, sú tu stále, pripravené byť užitočné a potešiť. A to nie len „valentínsky“ cítiace duše, ale každého, kto má rád špičkové technológie v nádhernom harmonickom dizajne. Valentín z Terni alias Svätý Valentín robí mnohým vrásky na čele, avšak mnohých povzbudzuje, i dnes. A čo sa vlastne také „zamilované“ v ďalekej histórii stalo, že sa zaľúbenci dodnes bláznia za týmto sviatkom?

Rímsky cisár Claudius II bol zástancom názoru, že ženatý vojak je oslabený vojak. Bol presvedčený, že obetavosť a bojaschopnosť zadaných mužov klesá kvôli ženám a rodine, preto vojakom „celoplošne“ zakázal uzatvárať manželstvá. Kňaz Valentín však zamilovaným párom drukoval a sobášil ich i napriek zákazu, čím si vyslúžil najskôr drastický pobyt vo väznici a neskôr, presne 14. februára, i smrť sťatím hlavy.

Deň Sv. Valentína je v našich zemepisných šírkach pomerne mladou tradíciou, ale i za ten krátky čas si stihol vytvoriť dlhý zástup odporcov, ktorí: „Nepotrebujú presne určený deň k tomu, aby obdarovali, potešili, alebo romantiku navodili.“ Na strane druhej stoja sympatizanti, ktorí radi a ochotne okorenia tento deň čímsi navyše.

Vždy čosi navyše je doménou aj produktov ASUS, a to nie len pre dni výnimočné, ale pre každodennú prácu, zábavu, komunikáciu, vzdelávanie, fotenie, natáčanie videí, dobrú hudbu, či film. A čo majú „navyše“?

Fantastický zvuk aj v malých prenosných zariadeniach. Je jedno či sledujete romantickú „sladkosť“, alebo akčný trhák. Technológie DTS-HD Premium Sound a SonicMaster v tablete ASUS ZenPad 7.0 premenia akýkoľvek filmový, či hudobný žáner na zážitok. Presným a krištáľovo čistým kino zvukom vyniká aj 15 – palcový notebook ASUS X553, ale aj jeho ultra tenučký, len 1,75 cm „hrubý“ príbuzný ASUS EeeBook X205 s 11,6 – palcovým displejom.

ASUSRuzova2_nowat

Fotoaparát, pred ktorým sa nemusíte skrývať. Fotoaparát, pred ktorým sa nič neskryje. Máte radi selfie? Máte radi, keď sa podarí záber s vyváženým tónom pleti, bez fľakov a odleskov na tvári? Keď sú kontúry ostré a jasné? Náročná hra zo svetlom pri fotení už nemusí ležať len na vašich bedrách, či šťastnej náhode. Prenechajte ju smartfónu ASUS ZenFone Selfie a „vyrábajte“ krásne a svieže tváre s režimom „Vylepšenie“ zakaždým. Svoju pozornosť si určite zaslúžia aj detaily v tieni, alebo fotenie v protisvetle. Vy len fotíte a všetko ostatné za vás urobí technológia PixelMaster. Doplní chýbajúce pixely a keď treba zvýši jas až o 400%. A keď sa svojho remesla chytí laser, presnejšie ASUS ZenFone 2 Laser s extrémne rýchlym ostrením pomocou lasera, máte fantastické zábery za okamžitých 0,03 sekúnd.

ASUSRuzova3_nowat

Rýchlosť, výkon a výdrž v luxusnom dizajne. Plynulá práca bez sekania, čakania, či zamŕzania, viac spustených aplikácií a úloh súčasne bez „zadýchania sa“, spoľahlivosť a výdrž počas celého dňa. To sú vlastnosti, ktoré stoja na prvých priečkach priorít používateľov. To sú vlastnosti, na ktoré dohliada procesor v absolútnej symbióze so softvérom. ASUS ZenFone SelfieASUS ZenPad 7.0 sú jedny z mála smartfónov a tabletov, ak nie jediné na slovenskom trhu, s osadeným procesorom Intel. Pri notebookoch a zariadeniach 2 v 1 je Intel procesor práve pre jeho „pracovitosť“ samozrejmosťou, preto ho nájdete aj v zariadeniach ASUS EeeBook X205ASUS X553, ale pri smartfónoch a tabletoch je to skutočne ojedinelá výnimočnosť. S výkonom, prehrievaním a s bezdrôtovou komunikáciou úzko súvisí aj výdrž na batériu. Tak schválne, či vydržíte viac.

ASUSRuzova4_nowat

Viac na www.asus.sk

Značky:

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár