Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou spoločnosti Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes ohlásila najnovší prírastok do svojho radu šifrovaných diskov – externý SSD disk IronKey Vault Privacy 80 (VP80ES).

Je to prvý inovatívny externý SSD disk spoločnosti Kingston nezávislý na operačnom systéme, ktorý je vybavený nielen hardvérovým šifrovaním na ochranu dát, ale aj dotykovým displejom.

Používanie disku IronKey VP80ES je rovnako intuitívne ako odomykanie smartfónu. Disk je vybavený ľahko použiteľným farebným dotykovým displejom a 256-bitovým šifrovaním XTS-AES s certifikáciou FIPS 197. Navrhnutý je tak, aby dokonale ochránil dáta a zároveň bol používateľsky prívetivý. Odoláva útokom typu Brute Force a BadUSB, má digitálne podpísaný firmware a je vhodný pre používateľov z malých a stredných firiem (SMB), ako aj pre tvorcov obsahu. Vďaka svojim bezpečnostným funkciám na armádnej úrovni ochrany výrazne prekonáva internetové a cloudové služby na zabezpečenie dôležitých firemných informácií, dokumentov alebo obrázkov a videí vo vysokom rozlíšení.

Okrem jednoduchého použitia a hardvérového šifrovania ponúka VP80ES ďalšie funkcie na ochranu dát, ako je možnosť nastavenia viacerých hesiel (správca/používateľ) typu PIN/heslová fráza, či konfigurovateľné pravidlá pri používaní hesiel. Správca tak môže zvoliť zadávanie číselného PIN kódu alebo alfanumerického hesla, nakonfigurovať pravidlá pre používanie hesiel alebo aktivovať rozšírené možnosti zabezpečenia, napríklad nastavenie maximálneho počtu pokusov o zadanie hesla, minimálnej dĺžky hesla v rozmedzí 6 až 64 znakov, pravidiel tvorby alfanumerických hesiel, časového limitu pre automatické uzamknutie disku, náhodného usporiadania obsahu na dotykovom displeji a funkcie Secure-Erase pre zaistenie maximálnej ochrany dôležitých súborov. Ak používateľ svoje heslo zabudne, je možné použiť heslo správcu na obnovenie dát a prístupu. Pre lepšie zabezpečenie má VP80ES funkciu na ochranu proti útokom hrubou silou, ktorá disk štandardne vymaže, pokiaľ sú heslá správcu alebo používateľa zadané chybne 15-krát1 po sebe.

Nemusíte sa báť, že dlhé heslo zabudnete – vďaka možnosti použitia znaku „medzera“ môžete ako heslovú frázu zadať aj nejaký ľahko zapamätateľný zoznam slov, známy citát alebo text obľúbenej piesne. Ďalšou možnosťou je odomykanie VP80ES pomocou PIN bloku, rovnako ako u mobilného zariadenia. Ak chcete znížiť počet neúspešných pokusov o prihlásenie a frustráciu z chybného zadania, kliknite na tlačidlo „oko“, aby ste videli zadávané heslo. VP80ES je dodávaný s neoprénovým cestovným puzdrom a dvoma káblami USB 3.2 Gen 1 pre jednoduché pripojenie k počítačom a ďalším zariadeniam podporujúcim rozhranie USB typu C®2 alebo typu A. Je tak dokonalým spoločníkom pre mobilnú produktivitu a pohodlné používanie, keď potrebujete zabezpečené dáta a zabezpečený obsah na svojich cestách.

„Vzhľadom na fakt, že stále viac ľudí pracuje z domu alebo mimo firemný firewall, chceli sme malým a stredným firmám ponúknuť úložisko s vyššou kapacitou a používateľsky prívetivým zabezpečením na armádnej úrovni, ktoré doplní naše šifrované USB disky,“ povedal Oscar Escayola Kaloudis, EMEA Flash Business Manager zo spoločnosti Kingston. „IronKey Vault Privacy 80ES to spĺňa. Vďaka farebnému dotykovému displeju, množstvu bezpečnostných funkcií a malým rozmerom majú používatelia svoje dáta skutočne pod kontrolou.“

Externý SSD disk Kingston IronKey Vault Privacy 80 je k dispozícii v kapacitách 480 GB, 960 GB a 1920 GB. Jeho mimoriadne vlastnosti dopĺňa aj obmedzená trojročná záruka, bezplatná technická podpora a legendárna spoľahlivosť značky Kingston.

Viac informácií nájdete na kingston.com.

Externý SSD disk IronKey Vault Privacy 80
OznačenieKapacita
IKVP80ES/480G480GB IronKey VP80ES
IKVP80ES/960G960GB IronKey VP80ES
IKVP80ES/1920G1920GB IronKey VP80ES

Vlastnosti a funkcie externého SSD disku Kingston IronKey Vault Privacy 80:

 • Ochrana citlivých dát pomocou 256-bitového šifrovania XTS-AES s certifikáciou FIPS 197: Integrovaná ochrana proti BadUSB, útokom hrubou silou a bezpečný mikroprocesor s certifikáciou Common Criteria EAL5+3.
 • Unikátny intuitívny dotykový displej: Jednoduchá ochrana dát vďaka intuitívnemu a používateľsky prívetivému rozhraniu s farebným dotykovým displejom.
 • Možnosť použitia viacerých hesiel (správca/užívateľ) typu PIN/heslová fráza: Možnosť obnovy dát cez prístup správcu pri zabudnutí hesla používateľa.
 • Konfigurovateľné pravidlá pre používanie hesiel: Nastavenie počtu pokusov o zadanie hesla, minimálnej dĺžky hesla 6 až 64 znakov a pravidiel pre číselné/alfanumerické heslá.
 • Rozšírené možnosti zabezpečenia: Nastaviteľný časový limit pre automatické uzamknutie disku, náhodné rozloženie obsahu dotykového displeja a funkcie Secure-Erase pre spoľahlivé vymazanie všetkých hesiel a šifrovacieho kľúča jednotky.
 • Dvojité nastavenie režimu Read-Only (ochrana proti zápisu): Chráni obsah disku pred kybernetickými bezpečnostnými hrozbami z napadnutých systémov pomocou dvoch úrovní ochrany, ktoré povolia iba čítanie dát.
 • Rozhranie:                         USB 3.2 Gen 1
 • Konektor:                           Typ C
 • Obsah balenia:             Neoprénové cestovné puzdro, kábel s koncovkami USB 3.2 Gen 1 typ C,                                                 kábel s koncovkami USB 3.2 Gen 1 typ C a A
 • Kapacity4:                           480 GB, 960 GB, 1920 GB
 • Rýchlosť:                             čítanie až 250 MB/s, zápis až 250 MB/s
 • Rozmery:                            122,5 × 84,2 × 18,5 mm
 • Prevádzková teplota:    0° až 45° C
 • Teplota skladovania:     −20° až 60° C
 • Kompatibilita:                  USB 3.0/USB 3.1/USB 3.2 Gen
 • Záruka/podpora5:           Obmedzená 3-ročná záruka
 • Kompatibilita:                  Nezávislosť na OS – Microsoft Windows®, macOS®, Linux®, Chrome OS™                                                alebo systém, ktorý podporuje zariadenie typu USB mass storage.

1 Ochrana proti útokom hrubou silou Crypto-Erase nastaviteľná od 10 do 30 pokusov pri zadaní hesla.

2 USB Type-C® a USB-C® sú registrované ochranné známky USB Implementers Forum.

3 Hardvér certifikovaný so vstavanými ochrannými mechanizmami určenými na ochranu proti vonkajšej manipulácii a fyzickým útokom.

4 Časť kapacity uvedenej na flash pamäťovom zariadení sa používa na formátovanie a ďalšie funkcie a preto nie je k dispozícii na ukladanie dát. Skutočná dostupná kapacita na ukladanie dát je teda menšia, než aká je uvedená na produktoch. Ďalšie informácie nájdete v príručke Kingston Flash Memory Guide.

5 Obmedzená 3-ročná záruka. Podrobnosti nájdete na kingston.com/wa.

Viac informácií nájdete na kingston.com.

Značky: