Klávesnica, ktorá sa hodí pre menej výkonné smartfóny.

OpenBoard je projekt, ktorého zdrojový kód si môžete pozrieť na serveri GitHub a je to vlastne softvérová klávesnica pre Android. Takisto si ju môžete stiahnuť z obchodu Google Pay, nie je tu žiadny háčik. Jej hlavnou výhodou oproti iným klávesniciam je zachovanie vášho súkromia.

Teda žiadny zber dát ani analýzy toho, čo píšete. Je to čisto klávesnica s podporou viacerých jazykov, vrátane slovenčiny. Jej vzhľad je skromnejší, ako pri iných klávesniciach. Dajú sa ale meniť motívy, v ktorých bude zobrazená vrátane podpory tmavého režimu. Podporuje návrhy písania slov, Emoji a tiež zmenu veľkosti. Nie každý má potrebu meniť klávesnicu, ktorú používa v telefóne, no dá sa to práve za túto.

Jej použitie je vyčlenenie sa z bežných klávesníc, ktoré sú síce prepracované, avšak je v nich anonymizovaný zber dát alebo rôzne štatistiky používania. Na to, aby ste dokázali zamedziť jej učeniu, čo je tiež jedna zo „sledovacích“ funkcií, máte možnosť použiť inkognito režim. Ten zakáže klávesnici učiť sa nové slová a následne ich nebude zahŕňať do predikcií počas vášho písania. Je dobre viditeľná a používa hrubé písmo, čo si všimnete na prvý pohľad.

Zdroj: OpenBoard

Ďalšie tipy

Takisto máme pre vás tip na ďalšiu klávesnicu nazvanú Simple Keyboard (Jednoduchá klávesnica). Zatiaľ bude jej nevýhodou podpora anglického a ruského jazyka, slovenčina tu aktuálne nie je. Jej nastavenia sú bohatšie, ako v prípade OpenBoard. V našom prípade sme si obľúbili aj aplikáciu Simple Gallery, ktorú nájdete v Google Play pod názvom Jednoduchá galéria. Ideálna pre tých, čo chcú lokálnu galériu multimédií v telefóne bez prepojenia na cloudové služby, kam sa fotky môžu nahrávať. Vhodná takisto pre menej výkonné smartfóny a vrelo ju odporúčame.

Všetky aplikácie uvedené v tomto článku sú zadarmo a bez reklám. Klávesnicu Simple Keyboard môžete podporiť jednorazovou platbou 0,79 eur a odomknúť v nej farebné úpravy.

Prečítajte si aj:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.