Koniec bieleho podkladu na Google Now aj Launcher

1

Priesvitný dizajn je ďalšia vec, ktorou chce Google zaujať.

Ide o nový vzhľad asistenta od Googlu v podobe službu Google Now. Už nejaký čas kolovalo internetom priehľadné prostredie tejto služby. Teraz to vyzerá, že sa začína hromadne rozširovať pre všetkých používateľov. Teda minimálne pre tých, čo majú zariadenia Pixel.

Nový vzhľad by odstránil nie príliš pekné biele pozadie launchera a zmenil by ho za priesvitné. Priesvitná by mali byť aj časti samotnej obrazovky Now, po jej vysunutí zľava. Podľa náhľadov to zatiaľ vyzerá sľubne. Priesvitné budú len okraje, nie karty s hlavnými správami. To by bolo vo výsledku kontraproduktívne a horšie čitateľné.

Na to, aby sa aj u vás mohla služba Google Now zobrazovať v priesvitnom dizajne, je treba mať verziu Android O Developer Preview 3, ale ani to vraj nie je záruka. Google vypúšťa vylepšenie pre používateľov postupne. Niektorí ho uvidia až v Androide 8.

Zdroj: 9TO5Google

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Jeden komentár

Pridaj komentár