Výsledky internetového prieskumu preukázali, že pri kúpe nového smartfónu užívateľov najviac zaujíma kvalita fotoaparátu, cena a batéria zariadenia.

Štúdiu si nechala vypracovať spoločnosť Huawei prostredníctvom agentúry STEM/MARK tento rok v júni. Zameraná bola na český trh a zapojilo sa do nej 1 010 respondentov (52,2% mužov a 47,8% žien) starších ako 15 rokov.

Podľa zistení prieskumu si až 59% užívateľov vyberá nový smartfón na základe minimálne piatich parametrov. Za najdôležitejšie považujú výdrž batérie a samozrejme cenu (97% respondentov). Pre 89% opýtaných je podstatný fotoaparát, ktorý je po internetovom vyhľadávaní druhou najčastejšie využívanou funkciou.

Ashampoo_Snap_2016.08.30_12h00m46s_002_nowat

Až štyria z piatich opýtaných využívajú svoj smartfón na fotenie minimálne jedenkrát za týždeň. Najčastejšou snímkou, ktorú vyhotovia, je fotografia zachytená počas dňa v exteriéri bez akéhokoľvek filtra a na automatický režim.

Viac ako tretina respondentov zasa vôbec nepoužíva klasický fotoaparát, a to aj napriek všetkým výhradám na adresu mobilných fotoaparátov, ako je napríklad zlá viditeľnosť na slnku, horšie kvalita fotografií či samotnej optiky.

Navzdory boomu selfie fotografií užívatelia ešte stále viac riešia kvalitu hlavného fotoaparátu, konkrétne jeho rozlíšenie či rýchlosť ostrenia. Pre 37% je dôležitá možnosť fotiť aj za tmy.

Zdroj: mobil.idnes.cz