Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Lenovo oficiálne otvorila brány svojho prvého výrobného závodu v Európe. So sídlom v maďarskom Ulle sa prevádzka zameriava predovšetkým na budovanie serverovej infraštruktúry, úložných systémov a špičkových PC pracovných staníc používaných zákazníkmi z celej Európy, Blízkeho Východu a Afriky.

Rozšírenie medzinárodných výrobných operácií spoločnosti Lenovo predstavuje významný ekonomický potenciál pre súkromný aj verejný sektor v Maďarsku a prináša zvýšenú výrobnú kapacitu, väčší potenciál spolupráce s miestnymi predajcami a vznik nových pracovných miest. Závod už zamestnáva viac ako 1000 ľudí na plný úväzok v rôznych inžinierskych, riadiacich a prevádzkových pozíciách, pričom ich počet ďalej narastá, aby naplnil potreby závodu.

Silná infraštruktúra, kvalifikovaná pracovná sila a umiestnenie v centre Európy urobili z Maďarska prirodzenú lokalitu pre prvý európsky interný výrobný podnik spoločnosti Lenovo. Okrem toho bola časť investícií spoločnosti Lenovo podporená stimulmi miestnej samosprávy prostredníctvom Maďarskej agentúry na podporu investícií (HIPA).

Francois Bornibus, Senior Vice President a EMEA President v spoločnosti Lenovo, uviedol: „Oficiálnym otvorením výrobnej prevádzky v Maďarsku sme dosiahli obrovský míľnik v optimalizácii a vývoji našej globálnej výrobnej siete. Poloha Maďarska nás posúva oveľa bližšie k našim európskym zákazníkom, aby sme mohli naplniť ich potreby a zároveň zostať v čele inovácií. Keďže naše aktivity naďalej rastú po celom svete, tento úžasný nový podnik bude zohrávať kľúčovú úlohu v našich plánoch na zabezpečenie úspechu v budúcnosti a prinášanie inteligentných technológií pre všetkých v Európe udržateľnejším spôsobom rýchlejšie a efektívnejšie.“

Róbert Ésik, CEO Maďarskej agentúry na podporu investícií (HIPA), dodal: „Sme radi, že spoločnosť Lenovo, líder na trhu s dlhoročnou históriou v oblasti globálnej výroby, sa rozhodla s nami spolupracovať a umiestniť svoj nový závod v Maďarsku. Vzhľadom na oficiálne otvorenie, očakávame, že nové možnosti spolupráce s miestnymi dodávateľmi prispejú k prosperujúcemu hospodárstvu Maďarska.“

Nový závod, s rozlohou takmer 50 000 metrov štvorcových v dvoch budovách a na troch podlažiach, je jedným z najväčších výrobných závodov spoločnosti Lenovo. Výrobná linka dokáže vyprodukovať viac ako 1000 serverov a 4000 pracovných staníc denne – každá z nich je postavená podľa konkrétnych požiadaviek zákazníkov. Inovatívne možnosti automatizácie sú implementované naprieč celou prevádzkou, vrátane prvotriedneho systému riadenia budov vo výrobnej hale a logistickej sekcii na monitorovanie teploty, vlhkosti, podmienok aktív a robotického označovania DIMM. To umožňuje spoločnosti Lenovo udržiavať optimálnu kontrolu kvality svojich produktov.

Nová účelová budova bola vybavená solárnymi panelmi s kapacitou 0,5 megawattov – čo je dostatok energie na napájanie malej dediny. Výroba zariadení na miestnej úrovni tiež dramaticky znižuje prepravné míle, ktoré tieto produkty prejdú, čo poskytuje efektívnejšie a udržateľnejšie možnosti dopravy. V kombinácii s inovatívnymi výrobnými procesmi, ako je patentovaný nízkoteplotný proces spákovania, to pomôže spoločnosti Lenovo dosiahnuť jej vedecky podložené klimatické ciele.

Závod v Maďarsku je súčasťou globálnej stratégie spoločnosti Lenovo v oblasti výroby a dodávateľského reťazca, ktorá slúži zákazníkom na 180 trhoch z viac ako 35 výrobných závodov po celom svete – vrátane Argentíny, Brazílie, Číny, Nemecka, Maďarska, Indie, Japonska, Mexika a USA. Spoločnosť Lenovo je všeobecne uznávaná pre svoj globálny hybridný výrobný model, ktorý zahŕňa kombináciu internej a zmluvnej výroby. Je kľúčovým zdrojom konkurenčnej výhody pre spoločnosť a poskytuje vyššiu efektívnosť a kontrolu nad vývojom produktov a operáciami dodávateľského reťazca, čo umožňuje efektívnejšie reagovať na zákazníka.

V máji 2022 spoločnosť Lenovo poskočila o sedem miest a aktuálne si drží pozíciu #9 v rebríčku Gartner Global Supply Chain Top 25 pre rok 2022. Toto uznanie vyzdvihuje vedúce postavenie spoločnosti Lenovo ako organizácie s jasným cieľom a excelentnými operáciami v komunite globálneho dodávateľského reťazca.

Okrem vytvárania nových pracovných príležitostí v meste Ullo a v jeho okolí, spoločnosť Lenovo pokračuje vo svojom záväzku podporovať miestnu komunitu prostredníctvom filantropických aktivít, ako sú technologické dary pre miestne školy a charitatívne organizácie.

Značky: