Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Modely značky Lexus sa spájajú s prémiovosťou a luxusom. Bolo by to možné aj v prípade minivanu? Rozrastie sa rodina japonskej značky o nový prírastok?

Správy o plánoch na vytvorenie takéhoto vozidla neprichádzajú z Japonska, ale z Filipín. O nápade vytvoriť luxusný minivan so symbolom Lexusu na prednej maske niečo prezradil Raymond Rodriguez, prezident divízie Lexus Manila. Podľa neho je vznik takéhoto auta ,,len otázkou času”. Pripustil tiež, že luxusný minivan je na zozname jeho želaní.

Napríklad z modelu Toyota Alphard

I keď Lexus vo svojej ponuke nikdy nemal minivan, jeho vytvorenie nie je až  takou výzvou, ako by sa mohlo zdať. Konštrukcia by mohla vychádzať z modelu  Toyota Alphard.  Luxusné vozidlo, do ktorého sa pohodlne usadí osem pasažierov, je dostupné v niekoľkých verziách pohonu vrátane hybridného. Okrem Japonska  ponúkajú model autosalóny v Thajsku, Malajzii, Singapure, na Filipínach a v Rusku.

Na Filipínach sa minivany Toyota tešia veľkej obľube. To je podľa R. Rodrigueza dobrý signál na realizáciu myšlienky malého vanu Lexus. Stojí za to dodať, že v ponuke japonskej značky už existujú autá pre viac ako päť pasažierov – napríklad sedemmiestny Lexus RX L, dostupný aj na slovenskom trhu.

Alebo skôr pick-up?

Projekt vytvorenia luxusného minivanu nie je jediný nápad, ktorý naznačuje plány uviesť na trh model Lexusu v doposiaľ nevídanej verzii karosérie.  V roku 2015 šéf plánovania produktov Lexusu, Makoto Tanaka priznal, že japonská prémiová značka zvažuje výrobu luxusného pick-upu.  I keď takýto automobil zatiaľ ešte nevznikol,  jeho projekt nie je nereálny. Tento model by mohol zabodovať najmä v Austrálii a v Južnej Amerike, kde sú značka Lexus aj pick-upy veľmi populárne. Jeho konštrukcia môže byť založená  na osvedčenej, pancierovanej Toyote Hilux, podobne ako to bolo v prípade Lexusu LX a Toyoty Land Cruiser.

Značky: