Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Niekedy aj málo stačí a stojí to zato! Budúci rok odštartuje športová limuzína Lexus GS F s kozmetickými úpravami a s vylepšeným podvozkom. 

Čierne disky, čierno-biely interiér

Najviditeľnejšou zmenou sú nové hliníkové disky kolies pokryté čiernym matným lakom, ktoré dodávajú vozidlu dravý look. Sú štandardným vybavením modelu Lexus GS F 2020. Záujemca sa však môže rozhodnúť aj pre ručne  leštené disky, za ktoré si na americkom trhu priplatí 600 dolárov. Novinkou sú modré lakované brzdové strmene Brembo s logom série Lexus F,  ktoré pribudli k existujúcim oranžovým strmeňom. Drobné úpravy v interiéri White Black & Accent, ešte zvýraznili jeho čierno-biely kontrast.

Ešte lepšie jazdné vlastnosti

Vylepšenia sa dotkli aj zavesenia kolies. Tuhšie puzdro tlmiča zvýši bezprostrednú  reakciu riadenia. Pružiace vzpery zadných kolies sú upevnené dielcami z liateho hliníka, čo znižuje ich hmotnosť, zvyšuje tuhosť a zlepšuje jazdné vlastnosti. Pod kapotou auta naďalej pracuje päťlitrový atmosférický motor V8 s výkonom viac ako  470 k, ktorý spolupracuje s osemstupňovou prevodovkou. Rovnaký motor majú modely Lexus RC F a LC 500, predtým poháňal aj model IS F. Výkon sa prenáša na zadné kolesá pomocou aktívneho diferenciálu Lexus -TVD, ktorý  patrí k štandardu.

 

Značky: