Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V prípade luxusných grand tourerov ako  Lexus LC je vzhľad nesmierne dôležitý.  Preto bude nový Lexus  LC 500 Convertible dostupný v rôznych farbách, so štýlovou skladacou strechou a zaujímavým interiérom. Na trh sa dostane v  limitovanej, špeciálnej verzii.

Farebné strechy

Ako sa patrí na športové auto prémiovej triedy, bude Lexus LC Convertible dostupný v mnohých farebných variantoch. Môžeme očakávať celkom 12 farieb. Na zozname nájdeme červenú, intenzívnu žltú alebo sýtomodrú. Nebudú chýbať ani tlmenejšie farby, napríklad elegantná olivovozelená či klasické laky ako sivý, strieborný, biely a čierny.  Skladacia látková strecha kabrioletu Lexus bude k dispozícii v dvoch základných variantoch – svetlohnedá a čierna. Otvorí sa za 15 sekúnd.

Interiér v štyroch podobách

Farby nebudú chýbať ani v interiéri. Pre milovníkov svetlejších interiérov bolo vytvorené  karamelové čalúnenie, dobre známe z kupé, ktoré vynikajúco ladí so svetlohnedou strechou.  Milovníci klasiky si môžu zvoliť úplne čierny interiér. A tí, ktorí hľadajú výnimočné estetické zážitky, môžu staviť na konfiguráciu so sedadlami a čalúnením dverí potiahnutými červenou kožou.

Tým sa však zoznam konfigurácií nekončí.  Pri príležitosti debutu auta pripravil Lexus aj špeciálnu, limitovanú verziu modelu LC 500 Convertible s názvom  Inspiration Series. Auto v tejto verzii má  interiér potiahnutý bielou kožou s s tmavomodrými vložkami.

V špeciálnej verzii

Kabriolet Lexusu v špeciálnom variante dostal aj karosériu so špeciálnym lakom Structural Blue, ktorého vývoj si vyžadoval 15-ročné skúsenosti. Tvorcov tohto intenzívne modrého pigmentového laku inšpirovala farba krídel tropického motýľa Morpho menelaus a odráža takmer 100 percent svetla vo forme viditeľnej farby. Konvenčné laky odrážajú menej ako 50 percent. S farbou karosérie ladí aj farba plátenej strechy. Výnimočný modrý lak je známy už z  Lexusu LC vo verzii kupé.

Z Lexusu LC 500 Convertible Inspiration Series vyrobia len 100 kusov. Prvé auto z tejto limitovanej série pôjde do dražby aukčného domu Barrett-Jackson v januári 2020. Možno však očakávať, že v budúcnosti automobilka vyvinie aj ďalšie jedinečné verzie kabrioletu.

Značky: