Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Americká tuningová firma VIP Auto Salon, spojená s Lexusom testovala, ako by koncepčné SUV japonskej značky vyzeralo po rozsiahlom tuningu. Výsledok je vskutku pôsobivý.

Koncept v čiernej farbe

Koncept nového LF-1 Limitless, ktorý Lexus predstavil v roku 2018, bol pokrytý medeno-zlatým lakom. Firma VIP Auto Salon k vozidlu pristúpila celkom inak. Grafika zobrazuje auto v čiernom tóne s diskami rovnakej farby.  SUV okrem toho dostalo inú masku chladiča, predný spojler, kryty  prahov, upravený  difúzor a tmavé kryty zadných svetiel. Tento pomerne pochmúrny projekt vynikajúco znázorňuje, že ak sa LF-1 stane sériovo vyrábaným autom a zachová si ostré línie, bude jedným z veľmi často modifikovaných SUV.

Možno už o rok

Existuje mnoho náznakov, že  Lexus LF-1 Limitless sa objaví na cestách. V uplynulom roku si japonská značka  registrovala názov LQ. Písmeno  L označuje vlajkové vozidlá značky – ako napríklad známe  modely LS, LC či LX. Lexus LF-1 Limitless je predstavovaný ako  najprestížnejšie SUV tejto značky, a preto je pravdepodobné, že názov LQ bol vyhradený pre tento model. Japonský portál  Spyder7 naznačuje, že auto by mohlo debutovať už v roku 2020.  Hovorí sa aj o superšportovej verzii automobilu radu F s výkonom viac ako 650 koní. Samozrejme, ťažko možno očakávať, že auto by ostalo v nezmenenej podobe, ale skúsenosti spojené s dizajnérskym modelom C-HR spríbuznenej  Toyoty ukazujú, že sériový automobil sa  nemusí výrazne líšiť od konceptu.

Po tuningu – úplne nový Lexus RX

Tuningová firma VIP Auto Salon vytvorila aj vizualizáciu osvieženého Lexusu RX po drobných modifikáciách. Auto dostalo bodykit od japonskej pobočky  TRD, disky Vossen M-X3 Forged a celkový agresívny vzhľad.  Americký tuner s obľubou modifikuje japonské SUV-čka. Špeciálne pre minuloročné stretnutie klasických áut  Pebble Beach Concours d’Elegance v Kalifornii vytvoril Lexus UX 250h netypickej modrej farby, s kolesami Vossen, štyrmi koncovkami výfuku a dodatočnými spodnými spojlermi.

Značky: