Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Premiéru mal na januárovom autosalóne v Detroite. Podľa japonského časopisu Mag-X by sa model Lexus LF-1 mohol dostať na trh v roku 2021.

 Lexus LF-1 Limitless je novým typom crossoveru a Lexus ho označuje za vlajkový crossover. Je dielom kalifornského štúdia Calty Design Research, ktoré patrí k japonskému koncernu. V Detroite vzbudil obrovskú pozornosť.

Ako sa vyjadril počas premiéry vozidla Jeff Bracken v rozhovore pre Automotive News, LF-1 sa môže pre značku stať – okrem LC 500 a novej vlajkovej limuzíny LS 500 – prelomovým modelom. Nielen vďaka jedinečnému dizajnu, ale aj pre atraktívnu cenu vo svojej kategórii. „Vyššia trieda luxusných automobilov je oblasť, v ktorej by sme chceli naše postavenie posilniť,“ povedal Bracken.

Novinári z  Mag-X predpokladajú, že automobil sa na objaví na trhu s rovnakými pohonnými jednotkami  ako má najnovší Lexus LS – 3,5-litrovým V6 twin turbo, ako aj s hybridnou jednotkou Lexus Multi Stage Hybrid System s 3,5-litrovým benzínovým motorom V6. Očakávajú, že pri športovej verzii F konštruktéri využijú nový 4-litrový motor V8 twin turbo s výkonom 600 kW. Z informácii značky Lexus vyplýva, že reálna je aj plne elektrická verzia vozidla, ako aj variant poháňaný vodíkovými palivovými článkami.

Značky: