Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V tohtoročnej prestížnej ankete  New Car Awards, ktorú organizuje britský motoristický internetový portál Autro Trader, získala spoločnosť Lexus titul najspoľahlivejšej značky.

Renomovaný britský automobilový portál Auto Trader udeľuje svoje ocenenia na základe hlasovania vlastníkov áut, ktorí hodnotia svoje vozidlá podľa 16 rôznych kritérií – od spoľahlivosti a výkonu až po náklady na údržbu, funkčnosť a vzhľad. Tento rok odpovedalo na dotazník  43-tisíc čitateľov a ich názory umožnili vybrať víťazné modely v 13 kategóriách, ako napríklad najlepší rodinný automobil,  najlepší mestský automobil, najekologickejšie vozidlo alebo najlepšia značka populárnej triedy.

Za najspoľahlivejšiu značku označili účastníci ankety Lexus. Subjektívne názory čitateľov potvrdil aj v dotazníkoch deklarovaný najmenší priemerný počet opráv spomedzi všetkými výrobcami automobilov.

Majitelia vozidiel Lexus vo svojich hodnoteniach písali: „Unikátny dôraz na detaily interiéru a exteriéru”, alebo ,,Som nadšený  technológiou a komfortom kabíny” či ,,Dokonalý dizajn aj spracovanie”.

Redaktori portálu Auto Tradera takisto zdôraznili fakt, že  99 percent Lexusov predaných vo Veľkej Británii sú hybridné automobily, ktoré sú nielen ekonomické a ekologické, ale vyznačujú sa aj vyššou trvanlivosťou a spoľahlivosťou ako autá s bežným pohonom.

,,Ocenenie Lexusu v kategórii spoľahlivosti nie je prekvapením, pretože táto značka si svoju vynikajúcu reputáciu budovala veľa rokov,” vyjadril sa Ivan Aistrop, redaktor internetovej stránky Auto Trader.  „Prvé miesto je potvrdením skutočnosti, že majitelia Lexusov si v každodennej praxi overujú ich spoľahlivosť a veľmi si ju cenia.”

Titul udelený portálom Auto Trader je pre Lexus ďalším ocenením pre jeho spoľahlivosť.  Japonská prémiová značka už mnoho krát získala prvé miesto v tejto kategórii v ankete Driver Power amerického časopisu Consumer Reports, a to aj v prípade jazdených automobilov, čo najlepšie svedčí o spoľahlivosti jej vozidiel. Najvyššie ocenenie v tejto oblasti udelili Lexusu aj britské motoristické časopisy Auto Express a Autocar.

Značky: