LG V30 chce zaujať aj cenou, bude lacnejší ako Galaxy Note8. Poznáme predpokladanú cenu na Slovensku

2

LG si uvedomuje silu konkurencie.

LG V30 bol technologicky najvyspelejší smartfón výstavy IFA 2017. LG dokázalo do svojej novinky zakomponovať 6-palcový OLED displej s ultratenkými rámikmi a najmä duálny fotoaparát so sklenými šošovkami a clonou f/1,6. Výrobca venoval veľkú pozornosť funkcii nahrávania videa a tvrdí, že LG V30 je v podstate videokamera vo vrecku. Nechýbajú ani pokročilé audio technológie, či už na záznam zvuku alebo jeho prehrávanie.

LG na výstave IFA neprezradilo cenu telefónu, avšak z Kórei prichádzajú správy o tom, že bude nižšia v porovnaní s konkurenčným Galaxy Note8. Riaditeľ mobilnej divízie LG, Juno Cho, tvrdí, že konkurencia v podobe firiem Apple a Samsung je silná a pre ostatných výrobcov je náročné zlepšiť si podiel na trhu. Dôvodom nižšej ceny je okrem silnej konkurencie aj fakt, že v Kórei je psychologická bariéra hornej cenovej hranice smartfónov stanovená na úrovni 1 000 000 wonov. Je to niečo podobné ako v Amerike, kde sa všetci výrobcovia snažia držať cenu pod hranicou 1000 dolárov.

Galaxy Note8 túto hranicu v Kórei prekonal, bude sa predávať za 1 090 000, resp. 1 250 000 wonov. LG si však na podobný krok netrúfa a cenu LG V30 stanovilo tesne pod magickú sumu milión wonov. Za základný model si vypýta 949 300 wonov, 128 GB verzia sa bude predávať za 998 tisíc wonov.

Ceny na Slovensku budú o niečo vyššie v porovnaní s priamym prepočtom z kórejských cien, na to sme už zvyknutí. Aj u nás však platí, že LG V30 bude lacnejší ako Galaxy Note8. Podľa neoficiálnych informácií by sa mal smartfón od LG predávať od 899 eur. Galaxy Note8 na našom trhu začína s cenovkou 999 eur.

Prečítajte si aj:

IFA 2017: Najnovší smartfón LG V30. Je to videokamera vo vrecku

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006.

2 komentáre

  1. Pingback: LG V30 vs. RED WEAPON: Porovnanie videozáznamu diametrálne odlišných zariadení | TOUCHIT

Pridaj komentár