Naviac ale je to model podporujúci druhý displej tzv. Dual Screen. Dodáva sa vo forme akéhosi krytu na telefón. Tento druhý displej sme na test nemali. Zisťovali sme, ako je na tom LG Velvet ako klasický telefón.

Telefón za 599 EUR s podporou 5G ho radí do skupiny medzi najlacnejšie smartfóny s podporou 5G konektivity. Tá je výsledkom použitia čipu Snapdragon 765 od Qualcommu.

Displej, batéria

Samotné vybaľovanie zo škatule prinieslo jedno veľké prekvapenie. Telefón je naozaj dlhý. Ako vždy, o pár dní si na to zvyknete. To, že nedočiahnete na hornú časť obrazovky, je celkom prirodzené. To ani nebolo úmyslom výrobcu. Chcel priniesť zariadenie s dlhým displejom, na ktorom bude môcť zobraziť množstvo obsahu.

Špeciálne si na takomto displeji vychutnáte filmy. Tie si vychutnáte aj na stereo reproduktoroch a technológiou LG 3D Sound Engine. Zvuk je priestorovejší. Na filmoch aj niektorej najmä elektronickej hudbe sa nám toto podanie páčilo.

Displej je typu OLED a podporuje funkciu always-on. Štandardne je nastavený, aby sa zobrazil na 10 sekúnd po ťuknutí na displej. Dá sa ale nastaviť aj na trvalé zobrazenie. Je tu dostatok prispôsobenia, ako sa majú údaje zobrazovať a tiež ako má samotný always-on displej vyzerať. Toto sa nám páčilo.

Displej je zaoblený, avšak nejde o nič dramatické. Pripomína nám displeje na Samsungoch v novej generácii Galaxy S20.

Výrobca použil 4500 mAh batériu, ktorá vydrží naozaj celý deň. Škoda ale, že je tu len 16,2 W nabíjanie. Na nabitie potrebujete 2,5 hodiny a cítiť to aj na postupnom nabíjaní, keď nie je telefón úplne vybitý.

Počkáte si niekoľko desiatok minút, kým uvidíte významnejší nárast nabitia. Vlastne toto je jedna z našich prvých výčitiek. Nabíjanie je síce označené ako rýchle, no pri takto veľkej kapacite batérie sa nám tak rýchle nejavilo.

Technické parametre

Model telefónuLG Velvet
Operačný systémAndroid 10, aktualizácie 1. 6. 2020
Formát SIM kartyDual Nano SIM, hybridný
Pamäť RAM / ROM / iná [GB]6 / 128
Procesor [max. frekvencia]Snapdragon 765 5G, 8-jadrový, 2, 05 GHz
Displej – typP-OLED, Cinematic, 20,5:9
Displej – veľkosť [palcov]/ rozlíšenie [bodov]6,8 / 1080 × 2460
Slot na pamäťovú kartumicroSDXC do 2 TB
Bluetooth, Wi-Fi, USB, GPS, NFC5.1, ABGNac, áno, áno, áno
Hlavný fotoaparát / video48 + 8 + 5 Mpx, 4K, 30 fps
Predný fotoaparát / video16 Mpx, Full HD, 30 fps
Vymeniteľná batéria a vlastnostinie, 4300 mAh
Rozmery [mm]/ hmotnosť [gramov]167 × 74 × 8 / 180
KonektorUSB-C, 16,2 W

Výkon a odomykanie telefónu

Po stránke výkonu je cítiť, že tu nie je najsilnejší Snapdragon ale pomalšia hoci už 5G verzia. Nie je to cítiť vždy a po veľkú časť používania telefónu sme mali miestami pocit, ako by tu bol silnejší procesor. Z tohto pohľadu nemáme nijaké výrazné námietky.

Občas ale prepínanie aplikácií alebo ich spustenie nebolo také svižné. Tiež by sme ocenili rýchlejšie rozsvietenie displeja. Ak ho totiž vytiahnete z vrecka a stlačíte tlačidlo vypnutia a zároveň ste na priamom slnku, potrebujete zhruba 3-4 sekundy, kým na displeji niečo uvidíte.

Síce sa zapol, ale pri slabom jase to nie je poznať. Opätovným stlačením tlačidla (keďže na displeji nevidíte, že sa už zapol) si ho znova vypnete. Toto bolo trochu otravné, dá sa na to zvyknúť.

Pomohlo by rozpoznávanie tváre, výrobca ho sem ale nezaradil. Snímač odtlačkov pod displejom funguje spoľahlivo a rýchlo. Subjektívne sa nám veľmi páči aj animácia, ktorá pri tom vzniká.

Rozhranie systému

Fotografie a video

Fotografie sú vynikajúce, môžete posúdiť sami na priložených obrázkoch. Ocenenie má u nás aj video. Máte možnosť meniť rýchlosť počas nakrúcania (Intevalové snímanie), vo výsledku to naozaj stojí za to.

A veľmi dobrou vlastnosťou je aj tzv. Voice Bokeh, kedy sa mikrofóny zamerajú na objekt v popredí a umelá inteligencia potom odfiltruje časť okolitých ruchov. Toto je zaujímavé aj pri nakrúcaní na ulici.

Zloženie fotoaparátov je nasledovné:

  • 48 Mpx f/1.8, OIS, hlavný fotoaparát
  • 8 Mpx ultraširokouhlý 120°
  • 5 MPx snímač hĺbky

Benchmarky

BenchmarkyVýsledky
AnTuTu Benchmark – Total score267766
PCMark for Android – Performance8117
3DMark Sling Shot Extreme – Total3164
Graphic3238
Physics2931
VRMark Amber Room – Total3262
A1 SD Bench – RAM [MB/s]21470
Úložisko čítanie / zápis [MB/s]815 / 235

Ako na nás pôsobil?

Telefón je veľmi pekný, jeho názov pravdepodobne súvisí so zamatovo-krémovo-mliečnou 🙂 zadnou stranou. Je klzký na hladkých povrchoch ale v ruke sa drží dobre. Samostatné tlačidlo na asistenta Google sme nevyužili, no v iných krajinách ho môžu považovať za užitočné.

Želali by sme si len rýchlejšie nabíjanie a vyšší výkon. Ale rozumieme tomu. Je to dané CPU a ten rozhodne patrí medzi tie lepšie.

Páčilo sa nám aj prispôsobovanie podania farieb na displeji podľa okolitého osvetlenia alebo na priamom slnku.

thumbs-up-icon

Výhody

  • Vynikajúci P-OLED displej
  • Špičkové spracovanie
  • Možnosť použiť ako Dual Screen (+199 EUR za samostatný displej)
  • Rozhranie systému, možnosti nastavenia podľa seba
  • Nadštadardné možnosti pri nakrúcaní videa

thumbs-down-icon

Nevýhody

  • Rýchle nabíjanie je podľa nás stále pomalé
  • Občas je cítiť pomalšie reakcie

Cena: 599 EUR

Zapožičal: LG Electronics

Fotografie: Ondrej Macko

Prečítajte si aj:

Samsung Galaxy S20: Čo môžete čakať od najlacnejšieho modelu z novej série? (VIDEO TOUCHIT)

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.