Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Automobily značky Lexus máte možnosť stretnúť na cestách po celom svete. Zaujímavosťou je, že ich nájdete aj na mieste, kde by ste to možno nečakali. Napríklad na  austrálskom letisku pre súkromné lietadlá Melbourne Jet Base, kde privážajú cestujúcich a posádky k lietadlám. 

Spolupráca medzi základňou Melbourne Jet Base a pobočkou Lexus Australia v hodnote 100 miliónov dolárov umožňuje podnikateľom, celebritám, hodnostárom a pilotom dopriať si luxus ponúkaný japonskou značkou.  Cestujúcich privážajú k lietadlám vlajkové limuzíny Lexus – modely LS v obidvoch dostupných variantoch – benzínový s výkonom 417 koní a hybrid, v ktorom jednotka V6 a dva elektromotory generujú celkový výkon 359 koní. Každý model je vybavený zadnými sedadlami s výnimočným komfortom, umožňujú nastavenie na 22 rôznych polôh vrátane funkcie masáže Shiatsu.  Pre posádky lietadiel sú určené sedemmiestne vozidlá Lexus RX L.

V súlade s filozofiou

Melbourne Jet Base má terminál s rozlohou  15-tisíc metrov štvorcových a štyrikrát väčší hangár. Majiteľ leteckej základne  Paul Little tvrdí, že celý objekt bol postavený štýlovo, s remeselnou zručnosťou a presnosťou, zodpovedajúcou potrebám ľudí, ktorí cestujú súkromnými lietadlami.

„V Melbourne Jet Base sa orientujeme na prémiový dizajn a výnimočnú pohostinnosť. Snažíme sa poskytovať vysokú úroveň služieb aj mimo terminálu a vozidlá Lexus presne zapadajú do tohto konceptu,” hovorí austrálsky podnikateľ.

Lietadlo značky Lexus? 

Lexus, to nie sú iba autá.  Japonská značka sa rada zapája do tvorby produktov a konceptov, ktoré presahujú rámec automobilového priemyslu.  Lexus je autorom levitujúceho skateboardu aj luxusnej jachty LY 650, ktorá bude čoskoro vo výrobe. Dizajnéri Lexusu sa tiež podieľali na návrhoch kozmickej lode, ktorá sa objavila v sci-fi filme  Valerián a mesto tisícich planét. Preto by účasť japonskej značky na projektovaní  skutočného lietajúceho objektu nebola veľkým prekvapením.

 

Značky: