Mapy od Googlu varujú pred hurikánom v reálnom čase

2

Google využíva svoju silu a pomáha ľuďom pri hurikáne.

Používatelia môžu sledovať informácie a varovania priamo na svojich smartfónoch. Správy a náhle udalosti budú mať zobrazené priamo v aplikácii Google Maps. Google spolupracuje s miestnymi úradmi a organizáciami v USA, Japonsku, Filipínach, Austrálii a Kanade, aby informoval o aktuálnych uzáveroch na cestách alebo priveľkých zdržaniach. Informácie budú dostupné v reálnom čase.

Samotný Google kvôli tejto situácii usporiadal tento týždeň tlačovú konferenciu. Zaujímavosťou je, že používatelia aplikácie Google Maps uvidia aj lokálne prístrešky. Tam sa budú môcť ukryť v prípade, že už prišli o ten svoj alebo cestujú preč zo svojej oblasti, aby sa vyhli hurikánu.

Na to, aby ste mohli sledovať stav jednotlivých oblastí hurikánu Irma, je tu interaktívna mapa. Na nej môžete sledovať celkové stavy počasia vo svete, nielen na Floride. Okrem spoločnosti Google pomáhajú aj operátori. AT&T, T-Mobile, a Verizon oznámili, že nikomu, kto volá z a do oblasti postihnutej zemetraseniami, nebudú účtovať žiadne poplatky.

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

2 komentáre

  1. Pingback: Google ponúka bezplatnú výmenu Pixelov obetiam hurikánu Harvey | TOUCHIT

Pridaj komentár