Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Komunita ebajkerov narastá a na tohtoročnom Kellys Green Bike Tour so štartom na bratislavskej Partizánskej lúke vzniká ďalšia príležitosť priblížiť sa tomuto novému trendu. Dňa 22. augusta si môžete vyskúšať maratón v kategórii „Ebike“, ale aj dozvedieť sa, prečo sa ebajk stáva čoraz viac populárny a najmä si ho vyskúšať.

Pre kategóriu „Ebike“, ktorej partnerom je najväčší slovenský svet elektrobicyklov – ebajk, platí kratšia trať (34 km), no trasa ostáva nezmenená ako ju poznajú nadšenci cyklistiky už 8 rokov trvania maratónu. Štart i cieľ je na Partizánskej lúke na Železnej studničke. Kategória „Ebike“ štartuje o 10:30 hod., prezentácia súťažiacich je od 8:00 hod. Prihlásiť sa môžete tu http://www.kellysgreenbiketour.sk/prihlaska

Cyklomóda a testy

Medzitým ako bude maratón prebiehať na magických lesných chodníčkoch, v stánku ebajk si môžu  všetci nadšenci vychutnať módnu prehliadku cyklistického oblečenia Club Ride, ktoré je založené na funkčnosti a modernosti. Najpríťažlivejšou atrakciou je testovanie ebajkov, pretože mnohí sa s elektrobicyklom ešte nestretli a tak vítajú možnosť spoznať ho. Samozrejmosťou je statická ukážka fungovania pre technicky náročných.

Aj pre rodiny s deťmi

Podujatie je venované nielen športovcom, ale aj fandiacim rodinám s deťmi. Pre ne bude pripravený bohatý športovo – kultúrny program. V rámci neho si môžu zasúťažiť dospelí i deti. Cyklomaratónik pre rôzne vekové kategórie detí bude na mieste štartu i cieľa – Partizánskej lúke.
Ako je tradíciou každý rok, i teraz organizátor venuje časť štartovného a výťažok verejných zbierok a dražieb bude na pomoc našim najmenším, ale najstatočnejším bojovníkom – onkologicky chorým deťom.

Štart je 22. augusta 2015 na Partizánskej lúke. Viac informácií o podujatí: www.kellysgreenbiketour.sk/propozicie