Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Obľúbený moderátor a zabávač Marcel Forgáč je známy aj ako náročný „autičkár“.

Rukami mu prešlo už veľa exkluzívnych modelov a viacero áut prémiových značiek aj osobne vlastnil. No ako sám hovorí v našom rozhovore, až so značkou Lexus prišla tá práva láska.

Marcel, stali ste sa jedným z prvých majiteľov sedanu Lexus ES siedmej generácie, konkrétne jeho športovej verzie s hybridným pohonom F SPORT. Aké sú vaše dojmy z prvých 3 mesiacov zžívania sa s ním?

Na tomto aute sa mi už na prvý pohľad páčil jeho charakter, športová línia a vypracovanie interiéru. Vedel som, že má v sebe prvotriednu hybridnú technológiu. Ale úprimne, predsa len som trošku čakal, ako sa to jeho vnútro „vyvŕbi“. A dnes musím povedať, že je to auto, do ktorého som sa absolútne zamiloval.

Čomu môže Lexus vďačiť za tento pocit?

Mám veľmi rád svižnú jazdu. A Lexus ES je s režimom Sport S alebo dokonca Sport S+ úplný drak. Ale aj pri mode ekologickej jazdy, ktorá je dnes veľmi trendy a žiaduca, teda aj počas bežného, každodenného používania, to auto jednoducho ide. Tento model krásne ukazuje, ako 2,5-litrový, naozaj vychytaný agregát od Lexusu, zasadený do hybridného pohonu, dokáže jazdiť neskutočne živo a pritom úsporne, vďaka elektrike úplne ticho, a čo treba zdôrazniť – mimoriadne kultivovane.

Práve kultúra chodu tohto auta je jeden z hlavných momentov, ktoré by som vypichol. Radenie z jednotlivých stupňov bez toho, aby to človek akokoľvek cítil, je veľmi významné plus. Naozaj som totálne zamilovaný. A je to vďaka všetkým zložkám – estetike vonkajšej, vnútornej, jazdným vlastnostiam, kultúre chodu aj dizajnu, ktorý je podľa mňa šialený.

Čo hovoríte na komfort pri šoférovaní v porovnaní s inými autami, s ktorými máte skúsenosti?

Páči sa mi, aké má toto auto displeje, ktoré si môžem posúvať a prispôsobovať. Za jazdy sa aj intuitívne mení ich grafika a farba. Napr. podľa toho, aký máte zvolený režim a ako rýchlo idete. Veľmi dobre mi sedí aj veniec volantu, ktorý je pri športovejšom štýle jazdy ideálny. Jazdil som na kvantách áut, ale len málokde som sa stretol s takými sedadlami, aké má Lexus. Mám za sebou už 400 km dlhú cestu bez prestávky a keď som vyšiel z auta, môj chrbát absolútne nič nepociťoval. To je a bude pre mňa vekom čoraz dôležitejší parameter (smiech).

Pracujete dennodenne s hudbou. Ako je na tom podľa vás novinka Lexus ES, čo sa týka zábavy na palube?

Keď sa rozhodujem pre nové auto, objednávam si najvyššiu verziu, čo sa audiosystému týka. Je to pre mňa investícia, na ktorú si potrpím. Systém Mark Levinson v mojom najnovšom aute je top, čo som kedy počul. Aj oproti iným, výborným systémom, s akými som jazdil, ako napr. Bose či Harman Kardon, je tento zvuk svetový.

Akou konkrétnou „vychytávkou“ vás auto vyslovene prekvapilo?

Mám rád, keď ma auto učí. A Lexus to skrátka vie. Jedna vec je, že učí jazdiť úsporne. Ale pomáha aj s tým, aby ste jazdili bezpečne. Mám aj konkrétny príklad, hoci sa za to tak trochu hanbím. Toto auto ma prichytilo pri chvíli nepozornosti, keď som sa hrabal v odkladacom priečinku. Neuvedomil som si, že som sa dostal do tesnej blízkosti auta predo mnou a moje ES-ko samo zabrzdilo. Až ma myklo, ale inteligentný systém ma ušetril od nepríjemností. Za normálnych okolností by som možno aj trošičku ťukol.

A čo hovorí na nového spoločníka vaše okolie?

Lexus ES je auto, za ktorým sa ľudia okolo vás obracajú. Ale zároveň sa neobracajú ako za autom, ktoré by malo nejaký „mafiánsky“ charakter, alebo pôsobilo príliš snobsky. Jednoducho je to auto, ktoré je zaujímavé, sexy, dizajnové a dá sa tušiť, že technika v ňom je naozaj dobrá. Tu mi napadá, nikdy predtým by som si nevybral auto s červeným interiérom. Nie preto, že by som si myslel, že je to škaredé či smiešne. Skrátka akosi to ku mne nešlo. Ale teraz sa vo vnútri tejto športovej verzie ES-ka cítim normálne ako doma. A každý, kto si doň sadne, urobí hneď pohyb hlavou a prechádza pohľadom všetky tie lišty, šitie, obloženie v štýle starého japonského kovania. To auto je čarovné.

Značky: