Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť MasterCard v spolupráci s Cubic Transportation Systems predstavila novú platformu zameranú na efektívny rozvoj mestskej infraštruktúry. Platforma Urbanomics Mobility Project je nástrojom, ktorý má za cieľ uľahčiť vedeniam miest, urbanistom a komerčným developerom lepšie porozumieť pohybu ľudí v meste a ich zvyklostiam vo vzťahu k zlepšeniu kvality života.

Efektívny rozvoj mestskej infraštruktúry je v súčasnosti veľmi diskutovanou témou, napríklad uplynulý týždeň sa ním zaoberala konferencia Smart Cities Week vo Washingtone. Projekt aplikuje najnovšie analytické údaje a najmodernejšie vizuálne technológie oboch spoločností. MasterCard využíva dáta z viac než 43 miliárd platobných transakcií, Cubic Transportation Systems čerpá dáta z transakcií vo verejnej doprave.

„Ide o iniciatívu dvoch spoločností, ktoré kombinujú jedinečné znalosti trhu a zdroje informácií na vytvorenie novej platformy pre plánovanie moderných a inteligentných miest. Získané dáta pomôžu k rozvoju miest, ich ekonomiky a zlepšia ich obslužnosť,“ povedal Dan Collins, generálny riaditeľ divízie Cubic´s Urban Insights.

„Základným krokom pre rozvoj moderných a inteligentných miest je vyššie využitie dostupných údajov z najrôznejších zdrojov s cieľom pomôcť urbanistom a vedeniam miest k efektívnemu rozhodovaniu,“ uviedol Hany Fam, výkonný viceprezident Enterprise Partnership, MasterCard, „týmto projektom prispejeme k zatraktívneniu mestského prostredia.“

„Z dôvodu nedostatku spoľahlivých údajov bolo mesto ako investor v konkurenčnej nevýhode, pretože sme nedokázali kvantifikovať trhový potenciál mestských štvrtí,“ povedal Shyam Kannan, profesor mestského plánovania Univerzity Georgetown a generálny riaditeľ Washingtonského metropolitného úradu pre oblastný tranzit, „platforma Urbanomics Mobility Project sľubuje skutočné vyčíslenie trhového potenciálu mesta. Investorom potom poskytne jedinečný plán investičných stratégií mestských štvrtí a mesta ako celku.“

Projekt Urbanomics Mobility Project sa zameria na tranzitnú dopravu, urbanizmus, verejné služby, mestskú a krajskú samosprávu, developerov a ďalšie komerčné podniky, ktoré sa podieľajú na rozvoji mestských lokalít.

Značky: