Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Na festivale SHARPE v Novej Cvernovke bude hotovosť zbytočná.

Hudobný festival a konferencia SHARPE prinesie výdatnú nádielku novej a zaujímavej hudobnej tvorby spolu s hudobným vzdelávaním zaplaví priestory bratislavskej Novej Cvernovky už 26. a 27. apríla. Celý festival bude vôbec po prvý raz na Slovensku prebiehať v tzv. „cashless” režime, čiže bez používania hotovosti. Návštevníci sa tak budú môcť sústrediť len na hudobný zážitok a nestrácať čas hľadaním drobných, či dávať pozor na svoje peňaženky.

SHARPE v rámci druhého ročníka prináša niekoľko noviniek. Okrem rozšírenia hudobného programu na dva plné festivalové dni bude celé podujatie bude totiž výlučne „cashless“. Návštevníci si preto na SHARPE nemusia nosiť hotovosť, stačiť im bude ich platobná karta, ktorú môžu použiť pri vstupe aj v celom areáli Novej Cvernovky. Keďže bezkontaktná platba bude možná na všetkých miestach, skrátia sa čakacie doby na vstupnej bráne, baroch aj v ďalších prevádzkach s občerstvením či iným tovarom a službami.

„Mastercard, ako je už dobrým zvykom, prináša na Slovensko zasa niečo nové – ako líder bezhotovostných platieb chceme dopriať návštevníkom festivalu SHARPE jedinečný zážitok bez toho, aby sa zdržiavali platením v hotovosti,” uviedol generálny riaditeľ Mastercard pre Slovensko, Českú republiku a Rakúsko Miroslav Lukeš.

Ako dodal, na Slovensku ide o absolútne prvý úplne bezhotovostný festival. „Veríme, že fanúšikovia dobrej hudby ocenia komfort a bezpečnosť bezhotovostných platieb. Naším cieľom je podporiť vášne ľudí a umocniť ich kultúrne a hudobné zážitky bez toho, aby sa museli zdržiavať platením či hľadaním hotovosti,“ doplnil Miroslav Lukeš.

SHARPE počas 2 dní na 6 pódiách prinesie viac ako 40 koncertov domácich aj zahraničných kapiel najrôznejších žánrov. Unikátnymi priestormi, ateliérmi, kabinetmi aj dvorom bývalej školy sa bude ozývať elektropop, post-rock, experimental, jazzové vplyvy či thrash metal a hardcore. Organizátori pripravujú aj viaceré prekvapenia v podobe tajných a úplne akustických koncertov či špeciálne krátke koncerty na streche Novej Cvernovky.

„Mastercard je prevádzkovateľom najrýchlejšej siete na spracovanie platieb a preto je prirodzené, že projektu SHARPE a jeho návštevníkom tento komfort radi prinesieme,“ dodal M. Lukeš.

Aktuálne zverejnené mená dopĺňajú atraktívny zoznam už ohlásených umelcov, medzi ktorými sú Katarzia & Pjoni, Trupa Trupa, Ostrov Hudby Live, Catastrofy, Ventolin a mnohí ďalší. Finálny line-up s informáciami o účinkujúcich nájdete na webe sharpe.sk. Pestrý line-up festivalu uzatvárajú slovenskí zástupcovia progresívneho techna Detekm, Nina Pixel a Urbanfailure. Zahrá tiež rakúska shoegaze formácia Molly, šialená afro-karibská bass zostava Kuenta i Tambu, punkový techno objav Scalping z Bristolu aj domáci rockeri Genuine Jacks. Medzinárodnú scénu dopĺňa svojrázna španielska vokálna umelkyňa MonQup a filmovo znejúca elektronika Ptakh Jung z Kyjeva.

Prednášky s festivalom Pohoda aj objaviteľom Pink Floyd

Čo SHARPE odlišuje od iných koncertných podujatí je vízia podporovať vzdelávanie, rozvoj, spoluprácu a export slovenskej hudby do zahraničia. Tieto ciele sa SHARPE snaží napĺňať prostredníctvom tzv. konferencie určenej pre hudobníkov, hudobných profesionálov a ľudí so záujmom o hudobné dianie.

Formou prednášok, diskusií a workshopov SHARPE konferencia prinesie listening session so zahraničnými novinármi, interaktívnu prednášku festivalového tímu Pohody s názvom “Ako spraviť festival za 60 minút” a manažérsky workshop s Petrom Jennerom, objaviteľom a prvým manažérom britskej kapely Pink Floyd. Rozoberať sa budú ďalšie aktuálne témy duševného zdravia umelcov a ľudí v kreatívnom priemysle či koncertné stratégie a hudobné PR. Priestor bude tradične aj pre networking a stretnutia hudobníkov s domácimi i zahraničnými zástupcami festivalov a klubov.

SHARPE konferencia bude prebiehať počas celého dňa v sobotu 27. apríla v Novej Cvernovky. Jej kompletný program je k dispozícii na webe sharpe.sk.

Hudobný festival a konferencia SHARPE sa v priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky uskutoční v dátumoch 26. a 27. apríla 2019. K dispozícii sú festivalové vstupenky na oba dni hudobného programu v cene 19€ a PRO PASS umožňujúci vstup na konferenciu aj festival v sume 29€. Lístky sú v predpredaji  v sieti Tootoot.

Viac informácií vrátane kompletného festivalového a konferenčného programu nájdete na www.sharpe.sk a tiež na SHARPE Facebooku, Instagrame a Twitteri. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Značky: