Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť MasterCard v spolupráci s Wincor Nixdorf predstavuje inovatívne riešenie v oblasti mobilného platenia na slovenskom trhu. Mobilná peňaženka MasterCard Mobile a globálna platobná služba MasterPass sa spojili do jednej platobnej aplikácie, ktorá nesie názov InCard MasterPass a prináša novú úroveň pohodlia pri platení na internete. Do aplikácie si ľahko uložíte platobné karty, s ktorými môžete potom platiť v internetových obchodoch u 250 tisíc obchodníkov, ktorí podporujú globálnu platobnú službu MasterPass.

Vylepšená a redizajnovaná aplikácia InCard MasterPass, ktorú spravuje spoločnosť Wincor Nixdorf, poskytuje príjemné používateľské rozhranie, v ktorom sa ľahko orientuje, a to vrátane novo pridaných položiek v základnej ponuke, nových farieb a ikon. V niekoľkých jednoduchých krokoch pridáte do mobilného zariadenia platobnú kartu či karty. Potom môžete spravovať všetky platby a vložené karty, sledovať históriu transakcií, meniť doručovaciu adresu pre nákupy v e-shopoch či dobíjať kredit mobilného telefónu. Aplikácia tiež obsahuje zoznam obchodníkov využívajúcich ako jednu z platobných možností práve MasterPass.

„Naším cieľom bolo zvýšiť užívateľský komfort, to znamená upraviť ergonómiu ovládacích prvkov, zjednodušiť povinné kroky a pripraviť peňaženku na jednoduché rozšírenie o ďalšie funkcie, ktoré do nej budeme pridávať,“ hovorí Michal Prázný, Head of professional services CZ/SK/HU, Wincor Nixdorf, „aj preto sme zvolili nový názov InCard, čo znamená Innovations in Cards, teda inovácie vo svete kariet.“

Okrem nových grafických prvkov a optimalizácie procesu registrácie, vykonali spoločnosti MasterCard a Wincor Nixdorf aj úpravy na základe podnetov používateľov. Jednou z týchto úprav je využitie tzv. swipu – ťahanie prsta pre pohyb medzi oknami. Postup pre stiahnutie a aktiváciu digitálnej peňaženky však zostáva stále rovnako pohodlný a intuitívny. Po zadaní všetkých požadovaných údajov môže užívateľ aplikáciu využívať podľa svojich preferencií, napríklad prepínať medzi platbami firemnou a súkromnou kartou alebo si vyplniť viac doručovacích adries. Kvôli bezpečnosti je vstup do aplikácie umožnený len pri zadaní PINu.

„Hoci systematicky dochádza k rastu online platieb, tak v posledných mesiacoch sledujeme ešte vyššiu dynamiku rastu, k čomu prispel aj MasterPass. Ľudia cez MasterPass nakupujú hlavne cestovné lístky a elektroniku,“ dodáva Richard Walitza VP, Mobile Payments & Innovations, MasterCard, „preto sme sa rozhodli vykonať modernizáciu našej digitálnej peňaženky, aby sme ešte viac uľahčili nákupy na internete.“  InCard MasterPass je dostupná pre zariadenia s OS Android aj iOS.

Značky: