Maxcom predstavil na tohtoročnej výstave Mobile World Congres 2018 v Barcelone výrazné rozšírenie produktového portfólia, ktoré čoskoro uvidíme aj na Slovensku.

Okrem tradičných mobilných telefónov, rozšíril svoje produktové portfólio o odolné smartfóny, telefóny pre seniorov, športové doplnky a bezdrôtové reproduktory vlastnej značky Maxton.

V kategórii odolných telefónov bol predstavený úplne nový, robustný smartfón: Maxcom MS457 – štíhly a veľmi pevný dizajn je ideálnou voľbou pre všetky náročné úlohy. Telefón je vhodný ako na šport, tak aj na prácu. Maxcom MS457 spĺňa štandardy IP68, takže môže byť ponorený do vody, je odolný voči pádu z výšok a je aj prachuvzdorný. Ani hardvérovo však na tom nie je zle: na displeji s uhlopriečkou takmer 13 cm– čo je približne veľkosť 10 Eurovej bankovky, si pohodlne prečítate správy, emaily alebo na mapách zistíte vašu polohu. 4 –  jadrový procesor s Android 7.0 dodáva telefónu potrebnú stabilitu, aby zariadenie pracovalo správne za každých podmienok. Ak radi chodievate na predĺžené víkendy alebo lyžovačky, so 4000mAh batériou budete telefón nabíjať pravdepodobne až doma. 8 megapixelová zadná a 2 megapixelová predná kamera je štandardom. LTE a sloty na dve SIM karty zabezpečia dokonalé pokrytie všade kam pôjdete. Odporúčaná cena telefónu Maxcom MS457 je 199 Eur s DPH.

Ako už bolo spomenuté na začiatku, telefóny nie sú jedinou kategóriou výrobkov, ktoré Maxcom odprezentoval počas MWC 2018. Športové príslušenstvo, ako sú inteligentné hodinky, fitness náramky a elektronické kolobežky sú novým obchodným smerovaním výrobcu Maxcom. Tieto produkty sú podpísané pod značkou FitGo a predstavujú konkurenciu módnym elektronickým zariadeniam na trhu.

Inteligentné odolné hodinky FitGo FW17 sú vhodné pre akýkoľvek šport a akéhokoľvek prostredie, pretože sú odolné, nepremokavé a odmerajú takmer všetko: dynamickú tepovú frekvenciu, spálené kalórie, počet krokov a vzdialenosť, barometrický tlak alebo vonkajšiu teplotu. Ovládanie je jednoduché, pretože dotykový displej s priemerom viac ako 3,3 cm a multifunkčné tlačidlo umožňuje komfort ovládania aj v sťažených podmienkach.

Zvláštnosťou týchto hodiniek je že nabíjacia stanica môže slúžiť ako powerbank s kapacitou 400mAh  ktorá vám predĺži čas použitia FitGo 17 na viac ako dvojnásobok. Tieto odolné hodinky nie sú len „malým švajčiarskym nožíkom“ na ruku ale sú aj veľmi vkusným doplnkom. V prestížnej súťaži Trendy Mobility získali za dizajn ocenenie Golden bell. Odporúčaná cena hodiniek FitGo FW17 je 129 Eur s DPH.

Firma Maxcom taktiež odprezentovala svoju novú značku Maxton, pod ktorou boli predstavené úplne nové Bluetooth reproduktory. Celá séria reproduktorov je pomenovaná podľa mien sopiek – Altar, Masaya, Erebus, a sloganom značky  bude „Zvuk výbuchu„.  Reproduktor Maxton Erebusfrekvenčnú odozvu 80-20000Hz, ktorá určite uspokojí aj tých najnáročnejších milovníkov hudby. Citlivosť reproduktorov 80db je tiež dostatočná na vychutnanie si hudby za každých podmienok. Tento model je obohatený aj o držiak na telefón, ktorý poslúži aj ako stojan. Maxton Altar je najväčším odprezentovaným reproduktorom. Vybavený prídavným dotykovým panelom, tromi membránami s celkovým výkonom 36W, ako aj tromi pracovnými režimami. Komunikácia prebieha nielen prostredníctvom Bluetooth, ale aj vďaka NFC technológii. Maxton Masaya, má možnosť prehrávania hudby cez USB disk. Pasívne membrány a 1200mAh batéria zaisťuje dlhú životnosť a vysokú kvalitu zvuku. Odporúčaná cena za reproduktor Masaya je 19 Eur s DPH, za reproduktor Erebus je to 39 Eur s DPH a za reproduktor Altar 99 Eur s DPH.

 

 

Značky: