Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Najväčšia internetová banka u nás, mBank, dnes pre svojich klientov spúšťa službu Google Pay. Toto riešenie platieb mobilným telefónom banka ako prvá na Slovensku plne integrovala do svojej mobilnej aplikácie mBank 3.0, ktorej aktualizáciu majú klienti k dispozícii v obchode Google Play. Platobnú metódu Google Pay zaviedla mBank v spolupráci so spoločnosťou Google.

 Google Pay je jednoduchý a bezpečný spôsob platby mobilným telefónom. mBank je však pionierom v tom, že má službu Google Pay ako jediná banka na Slovensku plne integrovanú práve vo svojej novej aplikácii. Klient si tak nemusí sťahovať do svojho smartfónu ďalšiu aplikáciu, do ktorej by si pridal svoje platobné či debetné karty. Všetko pohodlne a pár klikmi vyrieši priamo v aplikácii mBank 3.0. Pre klientov bude k dispozícii na stiahnutie aktualizácia, po ktorej môžu svoje pridané karty využívať na bezkontaktné platby mobilom na viac než 43-tisíc  predajných miestach po celom Slovensku.

„Sme presvedčení, že v horizonte niekoľkých rokov vystrieda využívanie internetového bankovníctva práve mobil. Google Pay je ďalším krokom k budúcnosti, kde ľudia pomyselne nosia svoju banku stále pri sebe – teda v telefónoch,“ uviedol Robert Chrištof, generálny riaditeľ mBank pre Slovenskú republiku.

Bezpečnosť pre klientov je v mBank na prvom mieste. Pri využívaní Google Pay spočíva v tom, že služba pri platbe neposiela skutočné číslo karty obchodníkom, u ktorých klient nakupuje. Namiesto toho pre každú platbu vytvorí jedinečné virtuálne číslo a zároveň bezpečnostný kód, ktorým bezpečne spojí transakciu s konkrétnym bankovým účtom. Všetky údaje o platobnej karte tak zostávajú v bezpečí.

Používanie tejto platobnej metódy je jednoduché a oveľa rýchlejšie než platba v hotovosti či platobnou kartou. Používateľ len prebudí svoj telefón a priloží ho k bezkontaktnému terminálu. Pre zvýšenie bezpečnosti je pri platbách nad 20 eur potrebné telefón aj odomknúť.

Obľúbenosť aplikácie stále rastie

Aplikáciu tretej generácie, v ktorej je služba Google Pay plne integrovaná, mBank predstavila v decembri 2017. „O jej obľube svedčí fakt, že ju na Slovensku používa už 87 % našich mobilných klientov a priebežne ju vylepšujeme. Klienti už napríklad majú priamo v aplikácii možnosť otvoriť si bežný účet mKonto či požiadať o kartu alebo úver. Dnes je hlavnou novinkou Google Pay, ktorá sa veľmi dobre uchytila v susednom Česku a podobné očakávania máme aj na Slovensku,“ uviedol produktový manažér mBank Lukáš Kiac.

U našich západných susedov evidujú od spustenia služby Google Pay ešte pod názvom Android Pay takmer 14-tisíc tokenizovaných kariet. Ich držiteľmi sú pritom takmer výlučne muži, ktorí dosiaľ vykonali viac ako 305-tisíc transakcií v objeme vyše 140-miliónov Kč. Zastúpenie žien je oveľa nižšie. Len niečo viac ako 2-tisíc držiteliek kariet vykonalo zhruba 39-tisíc transakcií v objeme len niečo vyše 17-miliónov Kč.

Značky: