Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Farebné, energické a sebavedomé: Inšpiratívna atmosféra festivalu hudby a umenia Coachella Valley v Kalifornii, ako aj veľkolepá krajina a architektúra v Coachella Valley poskytujú ideálne pozadie na pôsobivé predstavenie jedinečného dizajnu BMW XM. Svojimi dynamickými líniami, veľkoryso navrhnutými plochami, mohutnými proporciami a ostrými hranami vyžaruje prvý elektrifikovaný vysokovýkonný automobil od BMW M GmbH sebavedomú prítomnosť. Expresívny dizajn Sports Activity Vehicle je obzvlášť efektný s exkluzívnymi špeciálnymi lakmi BMW Individual.

Farebné varianty ako BMW Individual Urban Green, BMW Individual Petrol Mica metallic, BMW Individual Anglesey Green metallic a BMW Individual Sepia metallic dodávajú extravagantnej charizme BMW XM obzvlášť individuálny nádych. Pôsobivé farebné spektrum s fascinujúcimi dúhovými efektmi a pozoruhodným hlbokým leskom tvorí dynamický kontrast k veľkolepej púštnej krajine a modernej interpretácii architektúry z polovice storočia, ktorá prispieva k jedinečnej sofistikovanej atmosfére kalifornského údolia Coachella.

Spolupráca so spolutvorcami umožňuje vysoko emotívne nahrávky s jedinečnou estetikou

Medzinárodný a rôznorodý tím umelcov, kreatívnych ľudí a športovcov ako islandský herec a bývalý futbalový profesionál Rúrik Gíslason, nemecký rapper Badmómzjay a hviezda TikTok Lena Mantler využíva túto jedinečnú atmosféru a nenútený pôvab údolia, aby sa navzájom inšpirovali a vytvárali content pre svoje sociálne médiá a prezentovali BMW XM v novom svetle. Medzinárodnú hviezdnu zostavu dopĺňa množstvo ďalších kľúčových mienkotvorných osobností z oblasti hudby, umenia a športu ako Jon Batiste, Yusra Mardini, Nemanja Gasic, Chase Hudson, ARTLANTA, Chris Brickley a Gashi.

Partnerstvo medzi BMW a festivalom Coachella vstupuje tento rok do šiesteho ročníka. Svojím kultúrnym záväzkom sa bavorský výrobca prémiových automobilov na jednej strane snaží o výmenu názorov s nastupujúcimi kreatívcami a vplyvnými kľúčovými mienkotvornými osobnosťami z rôznych oblastí a na druhej strane ponúka platformu, na ktorej sa tvorcovia môžu prejaviť úplne autenticky. Súčasťou programu sú foto aj video stretnutia, na ktorých nielen bezprostredné okolie festivalu slúži ako inšpiratívne miesto pre jedinečné zábery.

Údolie Coachella, ktoré sa nachádza východne od Los Angeles, je známe malebným kontrastom medzi drsnou púštnou krajinou a zelenými oázami datľových paliem. Okrem množstva pekných kaviarní a barov charakter údolia charakterizujú najmä moderné vily v štýle rozľahlých bungalovov. Ikonická architektúra a blízkosť nedotknutej prírody umožňujú zábery neporovnateľnej estetiky a poskytujú optimálne pozadie pre progresívne vozidlo, akým je BMW XM.

BMW XM: Symbol úspešnej kombinácie luxusného vysokého výkonu a elektrifikácie

Vďaka svojmu sebavedomému dizajnovému jazyku, mimoriadne pohodlnému interiéru a pokročilému plug-in hybridnému pohonu predstavuje BMW XM optimálnu kombináciu medzi luxusom, vysokým výkonom a elektrifikáciou.

V závislosti od modelového variantu je M HYBRID systém založený na výkonnom radovom šesťvalci alebo výkonnom benzínovom motore V8. V spojení so štandardným adaptívnym podvozkom M Chassis Professional a inteligentným pohonom všetkých kolies M xDrive s diferenciálom M Sport, rozvíja vysokovýkonnú jazdnú dynamiku a pôsobivé hodnoty pre šprint z 0 do 100 km/h.

Vďaka svojmu extravagantnému dizajnu exteriéru je BMW XM tiež pôsobivým prejavom individuálneho životného štýlu, ktorý možno ďalej personalizovať pomocou vysokokvalitných špeciálnych lakov BMW Individual. Všetky špeciálne laky BMW Individual vznikajú v samostatnom výrobnom procese so zvýšeným podielom ručnej práce. Starostlivá povrchová úprava zaručuje pôsobivú hĺbku farieb a maximálny optický efekt.

Značky: