Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Značka Mercedes-Benz v roku 2019 zavŕšila v poradí už deviaty rekordný rok: celosvetovo vyexpedovala spolu 2 339 562 vozidiel a dosiahla nárast o 1,3 %.

Okrem toho značka Mercedes-Benz svojím odbytom už v poradí štvrtý rok obhájila svoje vedúce postavenie medzi prémiovými značkami automobilov. Značke s hviezdou so sídlom v Stuttgarte sa podarilo prekonať vysokú úroveň z predchádzajúceho roka na všetkých troch hlavných trhoch v Číne, Nemecku a USA. Podstatnou hnacou silou naďalej ostáva Čína ako najväčší trh značky Mercedes-Benz: 693 443 vozidiel predstavuje nárast o 6,2 %, ako aj nový rekordný rok. Modelová ofenzíva v uplynulom roku, ktorá zahŕňala viac ako 10 nových alebo prepracovaných modelov, priniesla dôležité impulzy pre odbyt najmä kompaktných vozidiel a vozidiel kategórie SUV a prispela k zvýšeniu celkového odbytu.

V roku 2019 sa predalo v regióne Ázia a Tichomorie 977 922 vozidiel, čím sa podarilo dosiahnuť nový rekord. V Európe bolo zákazníkom vyexpedovaných spolu 937 881 osobných motorových vozidiel z hviezdou, čím sa mierne prekročila vysoká úroveň z predchádzajúceho roka. V regióne NAFTA to bolo 372 144 vozidiel. V priebehu celého roka 2019 potvrdzovala značka Mercedes-Benz trhové prvenstvo v prémiovom segmente okrem iného v Nemecku, Veľkej Británii, Francúzsku, Španielsku, Belgicku, Švajčiarsku, Poľsku, Portugalsku, Južnej Kórei, Austrálii, Thajsku, Vietname, Singapure, Kanade a Južnej Afrike.

Odbytovo najsilnejšími segmentami roku 2019 boli kompaktné vozidlá a vozidlá SUV. Každé tretie predané vozidlo patrilo do segmentu SUV a každé štvrté predané vozidlo patrilo do kompaktnej triedy. Pre značku Mercedes-AMG bol historicky najúspešnejším rok 2019 s novým celosvetovým rekordom na úrovni 132 136 vozidiel, ktorý predstavoval dvojmiestny nárast (+11,8 %).

Značky: