Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Produktová a technologická značka EQ ponúka s Mercedes me rozsiahle služby pre elektrickú mobilitu súčasnosti a budúcnosti. Medzi hlavné služby a funkcie modelu EQC (kombinovaná spotreba prúdu: 25,0 – 22,4 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 0 g/km, podľa WLTP) patrí okrem predklimatizovania aj navigácia optimalizovaná pre EQC a služba Mercedes me Charge. Prostredníctvom navigácie optimalizovanej pre EQC zákazníci Mercedes-Benz rýchlo nájdu verejné nabíjacie stanice, získajú cez Mercedes me Charge pohodlný prístup k nabíjacím stojanom rozličných poskytovateľov a budú ťažiť z integrovanej platobnej funkcie s jednoduchým vyúčtovaním aj na staniciach IONITY, európskej siete rýchlonabíjacích staníc. Cieľom je pohodové, nekomplikované cestovanie s transparentnosťou a istotou pri plánovaní. Služba Mercedes me Charge a balík IONITY budú na Slovensku dostupné v druhom kvartáli 2020. Majitelia elektrických vozidiel a vozidiel dobíjateľných zo siete vybavených infotainmentom MBUX budú mať možnosť dodatočného dovybavenia službou Mercedes me Charge.

S aplikáciou MercedesMe môžete teraz EQ aj nabíjať

S aplikáciou MercedesMe môžete teraz EQ aj nabíjať

Vodiči modelu Mercedes-Benz EQC alebo hybridných vozidiel dobíjateľných zo siete s najnovšou generáciou infotainmentu MBUX (Používateľský zážitok Mercedes-Benz) získajú na želanie prostredníctvom služby Mercedes me Charge prístup k jednej z najväčších nabíjacích sietí na svete s 300 rôznymi prevádzkami verejných nabíjacích staníc v Európe (v mestách, nákupných strediskách, na parkoviskách, diaľniciach atď.). Navigácia optimalizovaná pre EQC uľahčuje zákazníkom Mercedes-Benz vyhľadávanie týchto staníc. Pohodlný prístup k nabíjacím stojanom sa uskutočňuje cez nabíjaciu kartu Mercedes me Charge, aplikáciu Mercedes me alebo prostredníctvom zobrazenia na multimediálnom displeji vozidla. Nie je potrebná registrácia na jednotlivých nabíjacích staniciach: okrem jednoduchej autentifikácie profitujú zákazníci aj z integrovanej funkcie platby s jednoduchým zúčtovaním po jednorázovom zadaní spôsobu platby. Každé nabíjanie sa automaticky započíta do mesačného vyúčtovania v prehľadnej faktúre. Zároveň je dosiahnutá transparentnosť, nakoľko zákazník vie dopredu za akú cenu na jednotlivych staniciach elektromobil nabije.

Výnimočná rýchlosť za atraktívnu cenu: IONITY @ Mercedes me Charge

Služba Mercedes me Charge umožňuje aj prístup k rýchlonabíjacím staniciam paneurópskej siete rýchlonabíjacích staníc IONITY. Krátke časy nabíjania sa najmä pri dlhých trasách starajú o pohodlné cestovanie. S balíkom IONITY ponúka Mercedes-Benz svojim zákazníkov vozidiel EQC atraktívny zmluvný model so zvýhodnenou nabíjacou cenou 0,29 eur za jednu nabitú kilowatthodinu. Vozidlá objednané od druhého kvartálu 2020 budú disponovať balíkom IONITY na jeden rok v cene vozidla. Sieť nabíjacích staníc IONITY na hlavných európskych dopravných trasách do roku 2020 vybuduje spolu približne 400 rýchlonabíjacích staníc a uvedie ich do prevádzky. Sieť IONITY bola založená v novembri 2017 ako spoločný podnik BMW Group, Mercedes-Benz AG, Ford Motor Company a koncernu Volkswagen vrátane Audi a Porsche.

Bezpečne do cieľa: navigácia optimalizovaná pre EQC

Na základe mnohých faktorov funkcia „navigácia optimalizovaná pre EQC“ automaticky naplánuje najrýchlejšiu trasu, pričom vezme do úvahy najkratší čas nabíjania – na základe toho sa uprednostnia rýchlonabíjacie stanice. Okrem toho sa do plánovania zahŕňajú aj aktuálny elektrický dojazd, aktuálna spotreba prúdu, dostupné nabíjacie stanice a meteorologické údaje. Vodič nemusí vozidlo vždy nevyhnutne nabíjať doplna, ale flexibilne, vzhľadom na celkový čas cesty. Služba plánovania trasy okrem toho dynamicky reaguje aj na zmeny.

Vždy optimálna teplota: predklimatizovanie

Pomocou predklimatizovania bude mať interiér vozidla už pri odchode požadovanú teplotu. Programovanie je možné priamo cez MBUX alebo aplikáciu Mercedes me. Premyslený systém s tepelným čerpadlom a elektrickými prídavnými ohrievačmi vychladí alebo vyhreje interiér vozidla. K dispozícii je tiež možnosť voľby medzi špecifickým vyhrievaním sedadla vodiča a vyhrievaním všetkých miest na sedenie.

Značky: