O značke Mercusys je na slovenskom trhu sieťových zariadení počuť stále viac. Začína sa tu etablovať aj ako silný zástupca na poli mesh systémov, ktoré sú stále obľúbenejšou voľbou pri riešení bezdrôtového pripojenia nielen v domácnostiach, ale aj v menších kanceláriách.

Značka Mercusys v segmente meshových systémov prináša skvelý pomer ceny a výkonu. Za svoje peniaze tak dostanete výkon a kvalitu porovnateľnú so zariadeniami, ktoré bežne nájdeme vo vyšších cenových reláciách. V jej ponuke si navyše môžete vybrať z viacerých variantov.

Mercusys Halo H80XZdroj: Mercusys
Mercusys Halo H80X

Značka Halo pre stabilné a spoľahlivé pripojenie k sieti

Základným modelom je v tomto prípade sada dvoch AP s označením Halo H30G (AC1300). Tieto prístupové body zvládnu pripojiť k Wi-Fi jednotlivé koncové zariadenia rýchlosťou až 1 300 Mbit/s.

Táto sada nájde využitie v domácnostiach, ktorých členovia nepotrebujú streamovať 8K video alebo najmodernejšie on-line hry. Väčšie množstvo koncových zariadení, ako sú smartfóny, notebooky či televízia, však hravo pripojíte bez čakania aj výpadkov.

O niečo vyšší výkon zaisťuje stredná trieda v ponuke s označením Halo H50G (AC1900), ktorá taktiež podporuje štandard 802.11ac a dvojpásmovú Wi-Fi, ale tentoraz pri kombinovaných rýchlostiach do 1,9 Gbit/s. Navyše vďaka tomu, že sú súčasťou balenia hneď tri prístupové body, pokryjete väčší priestor (v tomto prípade až 550 m2).

Mercusys Halo H30GZdroj: Mercusys
Mercusys Halo H30G

Pokiaľ zákazník prejaví záujem o niečo pokročilejšie, sú v ponuke dve sady s podporou Wi-Fi 6. Prvou z nich je Mercusys Halo H70X, obsahuje tri prístupové body a jednotlivé koncové zariadenia k nej pripojíte rýchlosťou do 1,8 Gbit/s. Čo je síce menej ako pri Halo H50G, na druhej strane tu nájdeme technológie, ako MU-MIMO alebo OFDMA, ktoré zvyšujú efektivitu a umožňujú pripojenie viacerých koncových zariadení súčasne.

Vrcholom ponuky je potom sada Halo H80X v balení po dvoch alebo po troch prístupových bodoch na pokrytie priestoru až 460 m2, resp. 650 m2 V oboch prípadoch získate rýchle dvojpásmové Wi-Fi 6 pripojenie s rýchlosťami až do 3 000 Mbit/s, ktoré plne zaistí vaše online potreby, a to vrátane 8K video prenosov, ostrých video hovorov vo vysokom rozlíšení aj všetko online hranie.

Mercusys Halo H80XZdroj: Mercusys
Mercusys Halo H80X

Výhody meshových zariadení Mercusys

Vďaka dvom až trom plne gigabitovým portom na každej meshovej jednotke Mercusys Halo môžete napríklad stolné počítače, televízory, herné konzoly alebo domáce úložisko pripájať cez kábel.

Nastavenie siete potom uľahčí aplikácia Mercusys pre Android alebo iOS v češtine aj slovenčine. Tu si je možné overiť stav jednotlivých pripojených zariadení, nastavovať samostatnú sieť pre hostí, kontrolovať štatistiky alebo získať upozornenie, kedykoľvek sa pripojí nejaké nové zariadenie.

Navyše funkcia Smart Connect dokáže inteligentne spojiť frekvenčné pásma 2,4 a 5 GHz pod jediný názov siete (SSID), a potom vybrať vždy to pásmo, ktoré má aktuálne silnejší signál. Požívateľ potom vidí len jednu sieť a nemusí sa o nič viac starať.

Výhody meshových systémov Mercusys Halo:
• jednotná Wi-Fi sieť pre celú domácnosť
• nadpriemerné rýchlosti pripojenia
• stabilita pripojenia bez mŕtvych zón
• ovládanie a nastavenie cez mobilnú aplikáciu (v češtine a slovenčine)
• technológia Beamforming pre úsporu energie
• pri vybraných zariadeniach Smart Connect pre ešte jednoduchšie pripojenie

Viac informácií získate na www.mercusys.cz.

Článok bol publikovaný v rámci spolupráce.

Prečítajte si aj:

Značky: