Dostupný je pre spoločnosti s licenciou Microsoft 365 E5.

Prípravy verzií pre Linux a Android boli oznámené začiatkom tohto roka. Už koncom júna bola spustená testovacia verzia a najnovšie sa táto aplikácia objavila aj v Obchode Play ako “ukážka softvéru”. Je k dispozícii iba pre podnikových zákazníkov s platnou licenciou Microsoft 365 E5. Samotný popis aplikácie ale poskytuje jasný obraz o tom, na čo je určená.

Microsoft Defender

Zdroj: Obchod Google Play

Podľa záznamu v Obchode Play Microsoft Defender Advanced Threat Protection (ATP) pomáha podnikovým používateľom, aby zostali  chránení pred kybernetickými bezpečnostnými hrozbami, ako sú škodlivé aplikácie, nebezpečné webové stránky, ktoré sa im môžu pokúsiť ukradnúť informácie. Je to tiež platforma, ktorá umožňuje Prevádzkovým tímom zabezpečiť prevenciu, detekciu a vyšetrovanie kybernetických bezpečnostných incidentov v podniku.

Microsoft Defender pre Android

Microsoft Defender pre Android. Zdroj: Microsoft

Podobne ako v prípade Google Play Protect program Microsoft Defender prehľadáva všetky nainštalované súbory APK. Defender má tiež zabudovaný webový filter, aj keď nie je jasné, ako to funguje v Androide – možno používa vlastný server DNS alebo VPN. 

Ďalšie podrobnosti si môžete pozrieť priamo v Obchode Play na tomto odkaze.

Zdroj: AndroidPolice

Prečítajte si aj:

Nočné fotky z iPhone SE, Huawei P30, motorola edge, OnePlus Nord, POCO F2 Pro a Xiaomi Mi Note 10

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.