Microsoft dočasne zastavuje voliteľné aktualizácie pre Windows.

0

Ide o ďalšiu firmu, ktorá zmierňuje vlnu chrlenia nových aktualizácií…a nových problémov s nimi.

Je to správny krok a v čase keď aj iné firmy spomaľujú vydávanie aktualizácií a noviniek. Podobne je na tom aj Google, ktorý pozdržal vydanie novej verzie svojho prehliadača Google Chrome.

Microsoft síce na tomto poli až tak nový krok nezaviedol, no zatiaľ sa jeho aktualizačné plány dotkli prehliadača Edge. Na tému upozornil server ghacks.net.

Teraz prišiel rad aj na Windows a jeho voliteľné aktualizácie. Tradičné bezpečnostné sú uvoľňované každý druhý utorok v mesiaci, medzi nimi aj kumulatívne.

Aktualizácie označené ako voliteľné, ktoré firma označuje ako C a D sú vydávané tretí a štvrtý týždeň. Platiť to bude pre klientske verzie Windows ako aj serverové od verzie Windows Server 2008 SP2.

Časový harmonogram zatiaľ nebol presne špecifikovaný. Aprílové aktualizácie by mali vyjsť pôvodne, zmena sa začne od mája. Kedy sa toto obdobie skončí, nie je zatiaľ jasné.

Vzhľadom na situáciu počítame, že v prípade USA pôjde o niekoľkomesačnú platnosť tohto prístupu. Bezpečnosť systému by nemala byť nejakým spôsobom podcenená.

Zdroj: ghacks.net

Prečítajte si aj:

Windows obsahuje ďalšiu chybu. Postup, ako ju opraviť

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>