Microsoft Edge bude ešte rýchlejší

0

Internetový prehliadač bude pravdepodobne aj vaša najpoužívanejšia aplikácia v systéme.

O tom, že prehliadače štartujú niekedy príliš dlho, je už roky známe. Jedným z favoritov bol práve Chrome, ktorý bol aj obrovský žrút kapacity RAM. Aby to nezostalo len pri Googli, ani Opera na tom nebola najlepšie.

Podľa správy na webe Windows Latest by chcel Microsoft zmeniť túto situáciu a v prípade prehliadača Edge s jadrom Chromium sa hovorí o novej funkcii. Zatiaľ je ešte nemáte dostupnú, nakoľko je súčasťou vývojárskych edícií na testovanie. Funkcie z týchto verzií sa postupne dostávajú do hlavných, ktoré bežne používate. Tie si prehliadač sťahuje automaticky.

Novinka sa nazýva Startup boost a mala by prehliadač spúšťať rýchlejšie pri otváraní odkazov, z panela úloh systému alebo napríklad z panelu vyhľadávania vo Windows. Fungovať by to malo tak, ako pri niektorých iných aplikáciách.

Po spustení počítača sa spustia určité procesy na pozadí s nízkou prioritou výkonu. Počítač to viditeľne nespomalí, no skutočné spustenie prehliadača by malo byť výrazne rýchlejšie. Je pravdepodobné, že novinka sa objaví vo verzii Edge 88 (aktuálna je 86).

Zdroj: Windows Latest

Prečítajte si aj:

Vynovený Microsoft Edge bude od októbra dostupný pre Linux

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár