Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Microsoft Česká republika a Slovensko od 1. januára 2021 privíta novú generálnu riaditeľku Violetu Lucu. Vo funkcii nahradí Rudolfa Urbánka, ktorý viedol pobočku takmer tri roky.

Violeta Luca (40) prichádza do českého a slovenského tímu z rumunskej pobočky Microsoftu, kde pôsobila ako generálna riaditeľka posledné dva roky. Ako líderka má rozsiahle skúsenosti s naštartovaním dvojciferného obchodného rastu, transformáciou obchodných modelov, riadením regionálnej expanzie či so získavaním nových trhových príležitostí a s budovaním strategických partnerstiev pre zlepšenie zákazníckej skúsenosti. V Rumunsku bola podľa prestížneho časopisu Forbes zaradená medzi TOP 100 generálnych riaditeľov a 50 najsilnejších žien v biznise. Získala ocenenie za rozvoj podnikania, inovatívny obchodný model, projekt najlepšej digitálnej transformácie a najlepšiu kampaň zodpovedného podnikania. Pod jej vedením sa stal Microsoft Rumunsko zamestnávateľom č. 1 a je tiež členkou predstavenstva Výboru pre digitálnu transformáciu pri Národnom úrade pre digitalizáciu Rumunska.

„Som pevne presvedčená, že technológie sú viac ako kedykoľvek predtým riešením pre budovanie našej odolnosti a že zdravá a udržateľná kultúra postavená na spoločnom cieli má transformačnú silu. Či už hovoríme o vzdelávaní, zdravotníctve alebo ekonomike všeobecne, posilnená spoločnosť umožní rýchlejšie zotavenie a udržateľnejší rozvoj v budúcnosti,“ uviedla Violeta Luca a dodáva. „Česká republika a Slovensko sa radia medzi najsilnejšie krajiny v Európe, pokiaľ ide o technologické talenty a ich snahu realizovať potenciál digitalizácie. Je to vynikajúca príležitosť spoločne s lokálnymi tímami a partnermi Microsoftu pokračovať v budovaní digitálnej budúcnosti organizácií, firiem a spoločnosti ako celku.“

Pred príchodom do spoločnosti Microsoft zastávala Violeta viacero vedúcich pozícií v oblasti  riadenia, predaja a marketingu v medzinárodných spoločnostiach, ako sú Metro C&C, Dante International, Flanco Retail, Whirlpool Romania alebo AIG. Vyštudovala Akadémiu ekonomických štúdií. Hneď ako to umožnia súčasné hygienické podmienky vyvolané pandémiou, Violeta a jej manžel sa presťahujú do Prahy.

Od nástupu do spoločnosti Microsoft v marci 2018 prispel Rudolf Urbánek k výraznému zrýchleniu rastu Microsoft Cloudu v Českej republike a na Slovensku. Svojím silným zameraním na ľudí a kultúru pomohol posilniť prostredie, ktoré je otvorené, dôveryhodné a spolupracujúce. Úspešne podporoval svoj český a slovenský tím na ceste zložitým obdobím pandémie, pomáhajúc organizáciám a školám čeliť pomocou technológií výzvam práce odkiaľkoľvek a dištančného vzdelávania.

„Keď sa pozriem na svoje pôsobenie v spoločnosti Microsoft, som neuveriteľne vďačný za to, že som mal možnosť byť súčasťou najlepšej technologickej spoločnosti na svete, a tiež som veľmi hrdý na to, že som mohol stáť po boku veľmi profesionálnych a zanietených kolegov so správnym prístupom, ktorí dokázali za posledné tri roky významne zvýšiť relevantnosť spoločnosti Microsoft na českom a slovenskom trhu,“ uviedol Urbánek.

Rudolf Urbánek sa po rokoch strávených na riadiacich pozíciách v medzinárodných firmách rozhodol pomôcť silnej technologickej firme uspieť na trhu a trvale tak pôsobiť na svojom domácom trhu.

Značky: