Microsoft pokračuje v sprístupňovaní svojich služieb pre všetky mobilné platformy.

Keď Satya Nadella, CEO Microsoftu, oznámil novú stratégiu spoločnosti a zameranie na cloudové a mobilné služby, málokto vedel, čo má očakávať. Microsoft však začal byť v tomto segmente skutočne aktívny – kúpil spoločnosti, ktoré vyvinuli najlepší emailový klient a kalendár pre mobilné zariadenia. Takisto sprístupnil plnohodnotnú dotykovú verziu kancelárskeho balíka Office pre zariadenia so systémami iOS a Android. A teraz pokračuje v uvádzaní ďalších služieb.

Používanie aplikácie je naozaj intuitívne. O „mágiu“ sa stará algoritmus v pozadí

Aplikácia Office Lens bola doteraz dostupná pre zariadenia so systémom Windows Phone. Ide o užitočnú pomôcku, ktorú využijete pri fotení poznámok a dokumentov. Pridanou hodnotou je inteligentný algoritmus, ktorý odfotené informácie spracuje a podľa potreby oreže, prípadne fotografiu „natočí„. To znamená, že ak fotíte dokument alebo tabuľu zboku, výsledná fotka pôsobí, ako keby ste ju fotili pod ideálnym uhlom. V praxi to funguje dobre.

Office Lens považujeme za konkurenciu pre službu Scannable, ktorú nedávno uviedla spoločnosť Evernote. Tá má podobnú funkcionalitu, dokumenty fotí automaticky. V prípade Office Lens je potrebné stlačiť spúšť manuálne. Služba umožňuje export do formátu PDF alebo zdieľanie prostredníctvom viacerých služieb.

Výsledná fotografia je bez čiernych pásov a môžete ju zdieľať v rôznych službách

Podobnú aplikáciu ponúka aj Samsung na svojich najlepších smarftfónoch, ale táto aplikácia sa nedá použiť na konkurenčných zariadeniach.

Office Lens je dostupný v obchode AppStore. Verzia pre Android je vo fáze uzavretého betatestovania.

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit