Microsoft opravil 17 rokov starú chybu

0

Vraj nemusela byť dodnes zneužitá, no ruku do ohňa nedá nikto.

Bezpečnostná firma Checkpoint Security upozornila na zraniteľnosť služby Windows Domain Name System Server, ktorá umožní tzv. pretečenie haldy (heap buffer owerflow). Následne by to znamenalo otvorenie možností na to, aby útočníci spustili vzdialený kód.

Na webe MSPoweruser sa spomína aj možnosť rušenia prijímania emailov alebo sieťovej prevádzky celkovo.

Chyba je označená ako CVE-2020-1350 a jej názov je viac ako charakteristický – Windows DNS Server Remote Code Execution Vulnerability. Celkovo je problematika bezpečnosti DNS tak citlivá, že prakticky sme vždy len kúsok od narušenia bezpečnosti.

Nech už ide o akýkoľvek softvér alebo službu. Microsoft má pre tento problém opravu a je dostupná pre systém Windows Server 2008 a vyššie. Chyba, ktorá tu bola 17 rokov tak vyzerá byť uzatvorená.

Zdroj: MSPoweruser

Prečítajte si aj:

Ako zablokovať aktualizáciu Windows 10 na najnovšiu verziu?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>