Microsoft spomalil Windows 10. Aktualizácia sa nepodarila

0

Nová záplata nebola tak celkom záplata. Prinášala totiž prehliadač Edge s jadrom Chromium.

Očividne toho bolo viac alebo bol zásah do systému tak dramatický, že sa to premietlo do jeho spomalenia. Tento aktualizačný balík patrí medzi kumulatívne záplaty. Zisteniu sa venoval server MSPoweruser.

Totiž aktualizácia KB4559309 nahradila pôvodný prehliadač Edge na nový s jadrom Chromium. Plošne ste nemuseli zaznamenať žiadne problémy, ale sú používatelia so spomalením systému pokým nabehne a dokonca aj pomalším prehliadaním webových stránok. Čo je podozrivé, keďže samotný prehliadač Edge s jadrom Chromium je rýchlejší ako Google Chrome. Netreba k tomu žiadne benchmarky, jeho svižnosť si všimnete ihneď po spustení.

Microsoft na probléme pracuje. Nateraz je jediné riešenie vykonať bod obnovy do stavu pred inštaláciou tohto balíčka. Samotný sa odinštalovať nedá.

Zdroj: MSPoweruser

Prečítajte si aj:

Ako zakázať aktualizáciu ovládačov vo Windows?

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár