Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V roku 2014 oslávila Trieda V debut v segmente veľkopriestorových vozidiel a priniesla celkom nové nároky na dizajn, hodnotný vzhľad, komfort a bezpečnosť. Modernizácia prináša obnovu úspešného modelu. Predaj v Európe sa začne od marca 2019.

V segmente veľkopriestorových vozidiel majú štýl a hodnotný vzhľad pokrokový charakter. Nová Trieda V získala novonavrhnutý nárazník s výrazným otvorom na prívod chladiaceho vzduchu, kosoštvorcovú štruktúru v maske chladiča, pri línii AMG Line novú diamantovú masku chladiča s pochrómovanými kolíkmi, štyri nové farby laku, štyri dizajny diskov z ľahkej zliatiny, ventilačné dýzy so vzhľadom turbín, farbu kože Tartufo, či luxusné zadné sedadlá (na želanie) s funkciou ležadla, masážou chrbta a klimatizovaním.

Trieda V získala štvorvalcový dieselový motor OM 654 s objemom 1,951 l, ktorý bude okrem iného k dispozícii ako V 250 d s výkonom 140 kW (190 k) a krútiacim momentom 440 Nm, a V 300 d s výkonom 176 kW (239 k) a krútiacim momentom 500 Nm (pri zrýchľovaní na krátky čas sa zvýši o ďalších 30 Nm). V 300 d zrýchli z 0 na 100 km/h za 7,9 sekundy a spotrebuje 6,3-5,9 l na 100 km. Maximálna rýchlosť dosahuje hodnotu 220 km/h.

Prvýkrát je k dispozícii aj automatická prevodovka 9G-TRONIC. Mimoriadne komfortná a efektívna automatická prevodovka s meničom nahrádza prevodovku 7G-TRONIC a dodáva sa sériovo pre model V 300 d. Všetky motorizácie novej Triedy V sa sériovo dodávajú s pohonom zadných kolies – na želanie s pohonom všetkých kolies 4MATIC.

V rámci modernizácie modelu sa ešte viac zväčšila už aj tak rozsiahla ponuka bezpečnostných a asistenčných systémov. Prvýkrát bude dostupný aj aktívny asistent brzdenia, ktorý v závislosti od situácie dokáže zmierniť závažnosť nehôd s vozidlami alebo stojacimi prekážkami či križujúcimi chodcami (v mestskej premávke) v dôsledku nabehnutia, prípadne im dokáže úplne zabrániť. Nový asistent diaľkového svetla plus umožňuje trvalú prevádzku v režime diaľkového svetla a do čiastočného režimu tlmeného svetla sa prepne len vtedy, keď to situácia vyžaduje.

Z noviniek v Triede V profitujú aj kompaktné obytné vozidlá a vozidlá na voľný čas Marco Polo a Marco Polo HORIZON – bezprostredne a v celom rozsahu.

Mercedes-Benz Vans v blízkej budúcnosti urobí ďalší krok a ako prvý prémiový výrobca ponúkne plne elektrický model. Divízia Mercedes-Benz Vans tým dôsledne rozvíja svoju komplexnú stratégiu eDrive@VANs. Po vozidlách eVito a eSprinter sa ponuka plne elektrických vozidiel rozšíri o konštrukčný rad osobných vozidiel.

 

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.