Telefón so skutočne veľkým displejom bez akýchkoľvek výrezov.

Ideálny smartfón do 300 EUR, ktorý má všetko podstatné a navyše skutočnú 2-dňovú výdrž na batériu. Je trochu hrubší, avšak stále sa dobre drží v ruke. My sme ho mali na test v bielej farbe, kúpiť si ho môžete aj v modrej farbe.

Najlepšie vlastnosti telefónu

 1. 5000 mAh batéria
 2. Veľký displej s HDR10 a bez výrezu
 3. Nešmýka sa
 4. Špičkové fotky presahujúce túto cenovú triedu

Z praktického pohľadu sú tu hneď dve veci. Čítačka odtlačkov na zadnej strane. Veľmi sme si na ňu zvykli. Nebránime sa čítačke pod displejom, no na ukazovák nám pripadala praktickejšia. Druhá vec je, že sa zadný kryt nešmýka v ruke ani na hladkých povrchoch. Telefón si položíte na stehno na oblečenie a stabilne tam aj zostane.

Batéria

Motorola stále ponecháva audio konektor, čo nás potešilo. Používame síce zväčša bezdrôtové slúchadlá, no pripojenie na externý reproduktor máme radšej cez kábel. Tak či onak, každý bude uspokojený. Výrobca nerobil kompromisy ani pri batérii a 5000 mAh kapacita je naozaj poznať.

Telefón sme síce nabíjali počas dňa alebo občas aj večer, no prakticky to nebolo potrebné. Počas testovania sa nám nestalo, aby sme sa dostali pod 40 % kapacity. Výhodou je, že sme sa mohli na telefón spoľahnúť a ak sme mali pred spaním kapacitu 57 %, ráno mala batéria pokles len o niekoľko percent. Na výdrž a stabilitu sa dá spoľahnúť.

Technické parametre

Model telefónumotorola one fusion+
Operačný systémAndroid 10, aktualizácie 1. 4. 2020
Formát SIM kartyDual Nano SIM, hybridný
Pamäť RAM / ROM / iná [GB]6 / 128
Procesor [max. frekvencia]Snapdragon 730, 8-jadrový, 2,2 GHz
Displej, počet fariebIPS LCD, 16 miliónov
Displej – veľkosť [palcov]/ rozlíšenie [bodov]6,5 / 1080 × 2340
Slot na pamäťovú kartumicroSDXC do 1 TB
Bluetooth, Wi-Fi, USB, GPS, NFCáno, ABGNac, áno, áno, nie
Hlavný fotoaparát / video64 + 16 + 8 + 5 Mpx, 4K, 30 fps
Predný fotoaparát / video16 Mpx, Full HD, 30 fps
Vymeniteľná batéria a vlastnostinie, 5000 mAh
Rozmery [mm]/ hmotnosť [gramov]163 × 77 × 10 / 210
KonektorUSB-C, 15 W

Používanie

Čítačka odtlačkov funguje bezchybne, škoda ale, že výrobca nepridal odomykanie tvárou. Selfie fotoaparát sa síce vysúva pomalšie, no občas by sme prijali takúto možnosť. Najmä, ak máme telefón položený na stole.

Displej je výborný a podpora HDR10 je pri sledovaní obsahu cítiť. Takisto pri porovnaní s konkurenciu nijako nezaostáva. Živé farby a dobrá čitateľnosť na slnku. Takmer by sme si mysleli, že ide o AMOLED displej, na rozdiel od použitého IPS LCD.

Subjektívne nám trochu zavadzalo tlačidlo na digitálneho asistenta nad tlačidlami hlasitosti. Je to ale tým, že pre absenciu slovenčiny ho nepoužívame. Inú funkciu sa nám tlačidlu nepodarilo priradiť.

Nabíjanie telefónu je s výkonom 15 W, no v balení máte nabíjačku, ktorá zvládne aj 18 W nabíjanie. Využijete ju napríklad pri iných zariadeniach s podporou rýchleho nabíjania od Qualcommu.

Procesor aj kapacita RAM je v takej konštelácii, aby ste mali pocit, že máte telefón vyššej triedy. Už samotný Snapdragon 730 je dosť rýchly. Keď k tomu pridáte 6 GB RAM, bude aj prepínanie a používanie aplikácií rýchle.

Telefón má čistý Android a výrobca do neho zasahuje len minimálne. Aj tu v kombinácii s prvkami Moto. Nastavíte si napríklad zapnutie LED blesku ako baterku len tým, že zatrasiete telefónom v ruke.

Na vybavenie notifikácií priamo zo zamknutej obrazovky je tu rozšírenie Moto Obrazovka a hráči ocenia rozšírenie Moto Gametime. Rozšírenie pre hráčov, aby ich nerušili notifikácie. Avšak nastaviť sa dá, ktoré sa majú zobraziť a to isté platí aj pre telefónne hovory.

Benchmarky

Benchmarky Výsledky
AnTuTu Benchmark – Total score265047
PCMark for Android – Performance7713
3DMark Sling Shot Extreme – Total2241
Graphic2055
Physics3276
A1 SD Bench – RAM [MB/s]20873
Úložisko čítanie / zápis [MB/s]506 / n/a

Fotoaparát

Štyri fotoaparáty určené na univerzálne fotenie. Na výber máte možnosť fotiť v super vysokom rozlíšení 64 Mpx, inak telefón fotí v rozlíšení 16 Mpx a využíva technológiu Quad Pixel (16 Mpx × 4). Fotografie sú kvalitnejšie. Režim super detailov vhodný napríklad na krajinky je v rozhraní fotoaparátu dostupný ako súčasť rozšírených režimov fotenia.

V tomto prípade chválime makro objektív. Fotenie v režime s makro objektívom je neraz lepšie ako cez hlavný objektív. Rýchlo zaostrí a fotografie sú kontrastné. Tento režime sme veľmi často využívali. Prikladáme aj testovacie fotografie.

Zloženie fotoaparátov:

 • 64 Mpx f/1.8, hlavný fotoaparát
 • 8 Mpx f/2.2, ultraširoký 118°
 • 2 Mpx f/2.4, macro snímač
 • 2 Mpx f/2.4, snímač hĺbky

Macro objektív

Denné

Nočné (automatika / nočný režim)

thumbs-up-icon

Výhody

 • Výdrž na batériu
 • Kvalita 64 Mpx super režimu
 • Vynikajúce makro fotky
 • Rýchlosť systému
 • Čistý Android a pravidelné aktualizácie

thumbs-down-icon

Nevýhody

 • Iba 15 W nabíjanie
 • Chýba NFC

Verdikt

Motorola one fusion+ je ideálny telefón v cene do 300 EUR, najmä ak ste fanúšik tejto značky. Séria one sa nám počas testov osvedčila a máme ju radi. Poskytuje prémiový vzhľad a všetky funkcie, ktoré od telefónu očakávate. Či už skutočnú výdrž na dva dni, výborné fotografie alebo hoci taký detail ako audio konektor.

Cena: 299 EUR

Zapožičal: motorola

Fotografie: Xénia Rybáková

Prečítajte si aj:

motorola moto g pro: Dotykové pero v smartfóne (RECENZIA)

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.