Môžete testovať Android 11…alebo žeby nie?

0

Google sa ale zrejme trochu uponáhľal.

Server PhoneArena informuje o tom, že Google ukázal svoju stránku na zapojenie sa do testovania vývojárskej verzie Androidu 11. Ide o Android 11 Developer Preview, teda verziu objavujúcu sa vždy pred beta testovaním prichádzajúceho operačného systému.

Zväčša je dostupná alebo najviac použiteľná na zariadeniach Pixel alebo v minulosti iných označovaných ako smartfón od Googlu, ktorým sa pýšili niektorí výrobcovia smartfónov. Určite si pamätáte na niekdajšie Nexusy.

android 11 dev site

Webová stránka vývojárskej verzie Android 11. Zdroj: Android Police

Podľa aktuálneho obrázka Google spustil možnosť zapojenia sa do testovania tejto rannej verzie, avšak následne stránku skryl a nie je prístupná. Predpokladáme ale, že Android 11 a jeho prvé výsledky budú môcť vývojári a každý, kto si na to trúfne, testovať.

Odporúčame ale počkať na beta verziu vydanú výrobcom vášho zariadenia. Aktualizácia na takúto verziu by mohla znefunkčniť váš smartfón alebo by ste mohli prísť takýmto zásahom o záruku.

Zdroj: PhoneArena

Prečítajte si aj:

Android 11 možno odstráni obmedzenie, ktoré už dlhšie irituje tvorcov videa

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>