Vedeli ste, že niektoré Androidové telefóny majú problém s vytáčaním tiesňových hovorov?

Nešlo by tak len o problém OnePlus, ktorý práve uvoľňuje opravu na tento problém. Chyba sa totiž môže prejaviť v Androide ako systéme, nielen konkrétnej úprave u vybraných značiek mobilov.

Možno ste doteraz nepotrebovali volať na tiesňové linky, čo je ten lepší prípad. Informácie teda hovoria o linkách 911 a 999, nie lokálnych medzinárodných službách pre tiesňové hovory. Pre nejakú chybu nie je možné dokončiť hovor. Dokonca aj ASUS mal s týmto problém pri telefóne ASUS ZenFone 3.

Telefóny sa totiž pri pokuse o vytočenie takéhoto čísla reštartovali. Hovorí sa o tom, že aj smartfóny značiek Sony, Samsung, OnePlus a Motorola by mohli mať tento problém. Napriek tomu ale telefóny Pixel od Googlu nie sú postihnuté touto chybou, aspoň teda nikto podobné problémy nehlási.

Reálnych možností, ako to vyskúšať, veľa nemáte a rozhodne nie je cesta skúsiť zavolať na tiesňovú linku len preto, aby ste zistili, či je vás telefón v poriadku.

Zdroj: PocketNow

Michal Reiter

Michal Reiter
Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy.