Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Leto bude plné rozprávok a kreslených filmov. Kanály v ponuke freeSAT-u sľubujú maratón programov pre deti počas celých letných prázdnin. Kedykoľvek si najmladší členovia rodiny odskočia od ostatných letných aktivít, môžu si byť istí, že na jednom z nich – či už to je Minimax, Nickelodeon, Nick Jr, Cartoon Network alebo Boomerang – nájdu vhodné vzdelávacie, zábavné, dobrodružné a vzrušujúce programy.

Na Minimaxe prežije svoje dobrodružstvá každý víkend Kocúr v čižmách (Puss in Boots). Najmladší diváci sa môžu tešiť aj na bláznivé príbehy lemurieho kráľa, známeho z filmov o Madagaskare, v tretej sérii seriálu Sláva kráľovi Julienovi (All hail king Julien). Detský kanál má niečo nachystané aj pre dievčatá – každý deň prinesie epizódu z prvej série Barbie Dreamtopia, ako aj zážitky mladej čarodejnice a jej priateľky v seriáli Bibi a Tina. Najmladší diváci si zase isto užijú premiéru prvej série Monchhichi.

Nickelodeon vracia na obrazovky dobrodružstvá Leonarda, Michelangela, Donatella a Raphaela. Mladé ninja korytnačky (Teenage Mutant Ninja Turtles) predvedú svoje super schopnosti v nových epizódach každú nedeľu. S úplne novými časťami každý júlový pracovný deň prichádza aj Príšerka Bunsen (Bunsen is a Beast). Staršie deti môžu sledovať príbehy plné hudby v Škole ro(c)ku (School of Rock), ktorá odvysiela tretiu sériu v premiére od konca júla. August prinesie nedeľné maratóny SpongeBoba v šortkách (SpongeBob Squarepants), ako aj nové epizódy seriálu Super Thundermanovci (Super Thundermans).

Nick Jr poteší najmenšie deti novými časťami seriálov Vtáčí kadeti (Top Wing), Slniečkový deň (Sunny Day) a Shimmer a Shine. V auguste môžu obdivovať nové vynálezy Kivy, mladej vynálezkyne zo seriálu Kiva vie! Stelesnením dievčenskej sily je zase Nella, princezná rytierka, ktorá bude v nových príbehoch počas augusta rúcať bariéry, prekonávať očakávania a bojovať za spravodlivosť.

Skutočný maratón kreslených filmov deti čaká na kanáli Cartoon Network. Každé ráno okrem víkendov prinesie pásmo epizód jedného z populárnych seriálov. Okrem toho môžu sledovať nové príbehy tímu superhrdinov Mladí Titani, do toho! (Teen Titans Go) či Supernoobs, študentov, bojujúcich proti vírusom.

Boomerang každé ráno odvysiela letné filmy. Zabávať bude počas víkendových maratónov od 7. júla aj kreslený Mr. Bean.

Všetky spomínané i ďalšie kanály pre deti možno nájsť v ponuke freeSAT-u od balíka freeSAT medium HD.

Značky: