Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Väčšina slovenských zamestnávateľov vypláca svojim zamestnancom mzdu vždy až po odpracovaní daného mesiaca. Spoločnosť WageNow chce na Slovensko priniesť zmenu vo výplatách a prináša pojem flexibilná mzda. S WageNow môžu zamestnanci čerpať mzdu na týždennej alebo dokonca dennej báze hneď po odpracovaní, bez komplikácií pre účtovné oddelenie či cashflow firmy.

WageNow (www.wagenow.com) je nová digitálna platforma, ktorá zamestnancom umožňuje prístup k ich odpracovanej mzde v reálnom čase. Už viac nebudú musieť čakať na štandardné mesačné výplaty na pokrytie svojich výdavkov. S touto novou službou sa môžu zamestnanci sami rozhodnúť, kedy chcú byť vyplatení, čím získavajú väčšiu kontrolu nad svojimi financiami a eliminujú finančný stres medzi výplatami. Podľa prieskumu WageNow až 4 z 5 zamestnancov radi aktívne prejdú do firmy, ktorá poskytuje takéto flexibilné vyplácanie mzdy. Za firmou WageNow stojí slovenský zakladateľ, bývalý úspešný tenista, absolvent prestížnej americkej univerzity Princeton a dlhoročný zamestnanec banky JP Morgan, Peter Čapkovič.

„Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam z bankovníctva a finančného sektoru vieme, že finančná pohoda nie je vždy otázkou výšky platu. Ale tiež finančnej gramotnosti a možnosti robiť správne rozhodnutia. Preto sme sa rozhodli na Slovensku založiť spoločnosť, ktorá dá ľuďom vzdelanie, ale aj potrebné nástroje na zlepšenie ich finančnej situácie,“ vysvetľuje Peter Čapkovič, zakladateľ spoločnosti WageNow.

Zamestnanci môžu bez problémov pristupovať k svojej odpracovanej mzdovej sume prostredníctvom mobilnej aplikácie alebo webového rozhrania. Služba je navrhnutá tak, aby bola jednoduchá a intuitívna, čím zabezpečuje pohodlný prístup pre všetkých užívateľov, aj tých menej technicky zdatných.

Zakladateľ WageNow Peter Čapkovič Foto: WageNow

WageNow tiež prináša výhody pre firmy. Nový prístup k mzdovým platbám nekomplikuje firemné účtovníctvo ani mzdové oddelenie. Služba bola navrhnutá s dôrazom na to, aby zabezpečila plynulú integráciu so súčasnými procesmi a systémami v rámci spoločnosti. Firma si tak môže uchovať svoju likviditu a zároveň ponúknuť zamestnancom inovatívnu možnosť riadenia ich financií. WageNow aktuálne pilotne poskytuje služby pre niekoľko slovenských klientov a plánuje aj expanziu do okolitých krajín.

„S WageNow dávame zamestnávateľom možnosť zlepšiť finančné zdravie ich zamestnancov bez toho, aby museli zvyšovať svoje personálne náklady. Prístup k odpracovanej mzde (earned wage access) ľuďom dovoľuje vymaniť sa zo začarovaného finančného kruhu a žiť spokojnejší a produktívnejší pracovný, ale aj osobný život,“ dodáva zakladateľ WageNow Peter Čapkovič.

Ako funguje WageNow?

Značky: